Junior Vít Jonák si svůj druhý start v extralize užil. Hrálo se mi dobře, hlásí.

Date of publication Author Petr Schultz

L i b e r e c – Při zranění několika hráčů dal kouč Kalous už druhou příležitost Vítu Jonákovi, který doposud sbíral zápasy především v liberecké juniorce nebo na farmě v Benátkách nad Jizerou. „Užívám si každý zápas, který můžu nastoupit za A-tým,“ vyzradil talentovaný forvard po zápase s Brnem.

Proti Brnu jsi nastoupil do svého druhého zápasu v extralize. Jak sis ho užil?
Hrálo se mi dobře. Soupeř byl dnes hodně houževnatý a měl tvrdé beky, kteří nás dohrávali. Užívám si každý zápas, který můžu nastoupit za A-tým.

Proti Kometě Vít Jonák nebodoval. Dostane i po reprezentační přestávce šanci?

Ty jsi nastupoval ve třetí formaci spolu s Víškem a Plodkem. Jak se Ti s nimi hrálo a jaké jste měli úkoly?
Dát víc gólů než soupeř. (Smích). Chtěli jsme hlavně nedostat branku, nedělat zbytečné fauly v útočném pásmu a vyvarovat se zbytečných chyb.

Brno odskočilo na začátku třetí třetiny na rozdíl jedné branky. Věřili jste, že to ještě otočíte?
Kdybychom nevěřili, tak nemůžeme hrát hokej. Každý výsledek se dá otočit a stav 1:0 v extralize vůbec nic neznamená.

V úvodu zápasu jste na Brno vcelku vlétli. Naordinoval vám přesně tuhle taktiku kouč?
Na začátku zápasu jsme na ně vlétli přesně tak, jak jsme chtěli. Jen škoda, že jsme z toho nedali nějakou branku. Potom jsme na chvilku polevili a dostali jsme Brno trošku do hry.

V dnešním zápase jste měli poměrně hodně přesilových her, ale v úvodu jste se v nich nemohli prosadit. Co tomu chybělo?
Asi trochu více štěstíčka. Snažili jsme se jít do branky, a když to Hovimu skákalo po brankovišti, tak jsme asi ještě měli víc zabrat a nacpat puk do branky za každou cenu. Chybělo nám asi trochu více důrazu před soupeřovou brankou.

V čem vám Brno dnes dělalo největší problémy?
Těžko říci. Brno má kvalitní kádr a hrají dobře systematicky. Občas jsme udělali nějaké chyby vzadu. Ke konci tam jeli do brejku, ale naštěstí z toho nic nebylo. Tohle si v příštích zápasech nemůžeme dovolit.

Kdy ses dozvěděl, že nastoupíš za A-tým?
Dozvěděl jsem se to v sobotu večer, když jsme se vraceli s juniorkou z Havlíčkova Brodu. Trenér juniorů mi říkal, že se mám připravit, protože další den budu hrát s áčkem.

A jak se vám dařilo na ledě Rebelů z Havlíčkova Brodu?
Sehráli jsme tam vcelku slušné utkání a vyhráli jsme vysoko 5:0.

V posledních zápasech se juniorům Liberce vcelku daří. Jaké máte tedy nyní ambice?
Ambice jsou se dostat do první šestky a zahrát si play-off. V posledních zápasech jsme chytli trošku slinu a daří se nám. Dáváme docela dost gólů, takže doufám, že nám tahle forma vydrží.

Víťo, děkuji za rozhovor.

TOP 5 | BŘEZEN | Rychlík v laufu