Kanonýr Jaroslav Vlach: Snažím se hrát jednoduše a nic moc nevymýšlet

Date of publication Author Kateřina Hamplová

Liberec - Páteční zápas byl doslova senzace! Tygři si utkání proti Motoru udrželi ve své režii a nasázeli hned sedm gólů. Petr Kváča si navíc připsal své první čisté konto a střelec hattricku Jaroslav Vlach opět nezklamal v samostatném nájezdu. Co víc si přát? „Teď mám největší radost z toho, že stoupáme v tabulce,“ usmívá se útočník.

Bylo v utkání zlomovým bodem ubráněné dvojnásobné oslabení na přelomu první a druhé třetiny?
Nevím, jestli to byl zlom. Rozhodně to byl důležitý faktor pro vítězství, jelikož se nám pak ve čtyřech povedlo vsítit branku.

Zase jsi vyzrál na gólmana v nájezdu. Hrál tam roli i zápas v Hradci, kde jsi proměnil hned dva?
Určitě, jsem rád, že jsem dostal od trenéra důvěru. Ten gól mě opravdu potěšil.

A navíc sis vystřelil svůj první hattrick v extralize! Měl jsi v hlavě, že by se to mohlo povést?
Těžko říct. Chci samozřejmě skórovat z každého střídání, pro mě je ale důležitější týmový výkon. Ačkoliv to může znít jako klišé, největší radost mám ze třech bodů. Kdo mě zná, tak ví, že se snažím dělat maximum hlavně pro tým.

Celý zápas jste precizně pohlídali i v obraně. Mluvili jste o tom?
Je super, že se nám to povedlo. Před třetí třetinou jsme si v kabině řekli, že musíme Kvakyho podržet a ne vymýšlet na poslední chvíli nějaké blbosti. Ke konci ještě měl nějaké těžké zákroky, ale všechno výborně pochytal.

Jako týmový pokladník budeš mít teď asi hodně práce, že? Vzhledem k první nule Petra Kváči a tvému hattricku...
Petra pořádně osolím a potom si od něj vezmu něco i na můj příspěvek do kasy. (smích)

Oproti jiným sezónám jsi letos opravdu hodně produktivní. Mění se nějak tvá role v týmu?
Nevím, jestli se mění. Přijde mi, že hraju pořád stejně, ale jsem opravdu rád, že dostávám prostor v přesilovkách. Snažím se hlavně hrát jednoduše a nic moc nevymýšlet. Každopádně mám teď největší radost z toho, že stoupáme v tabulce.

TOP 5 | BŘEZEN | Rychlík v laufu