Každý rád dává góly, ale jako střelec se vůbec necítím, usmívá se Zdeněk Blatný

Date of publication Author Petr Schultz

L i b e r e c - S úsměvem dorazil mezi novináře útočník Tygrů Zdeněk Blatný. Důvod k radosti jistě měl, svou totiž letošní sbírku gólů rozšířil proti Českým Budějicím dvojnásobně. Nyní má na svém kontě čtyři branky a ta poslední čtvrtá má podpis tří bodů.

Gratuluji ke dvěma vstřeleným brankám! Nejdříve k tomu začátku, ten pro vás musel být jako z říše snů?
My jsme na ně chtěli vletět hned od první minuty a dát během čtyřiceti sekund dva góly, to je prostě výborný. Pak se Budějovice ale vrátily do zápasu. My jsme ten zápas pak šťastným třetím gólem zlomili.

Nenechali jste se ukolébat tím rychlým vedením?
Já si myslím, že ani ne. Snažili jsme se hrát pořád aktivně, ale Budějovice mají dobrý mužstvo, hodně bruslily a nedovolily nám moc hrát to, co jsme chtěli a právě díky tomu se vrátily do zápasu.

Zažil jsi někdy něco podobného, dva góly během čtyřiceti sekund?
To si nepamatuji dlouho. Spíš bych ale řekl, že ne.

Bylo to složitější nebo nervovější, že se vám nepodařilo dát ten třetí gól někde v první třetině, když by to pak bylo 3:0?
Určitě by to bylo trochu jinačí, ale i tak si myslím, že kdybychom dali ten třetí gól, tak Budějovice by to nevzdaly. Oni potřebují každý bod, hráli dobře a agresivně.

Mohl bys popsat ten druhý gól?
Byla tam střela od Jardy Modrého a mně to lízlo hokejku a díky tomu to změnilo směr, pak to šlo myslím do tyčky, do gólmana a on si na to asi nějako sedl a spadlo to tam. Strašně šťastný gól, ale pro nás hrozně důležitý.

Na kontě jsi měl před zápasem dvě branky a dnes jsi to své konto rozšířil dvojnásobně. Cítíš se jako nový střelec Liberce, který by mohl vytáhnout Tygry z krize?
Tak určitě ne. Každý rád dává góly, ale jako střelec se vůbec necítím. Já jsem hlavně dnes rád, že jsme vyhráli. Je jedno, kdo dá góly, důležité je hlavně vítězství. My se teď hlavně potřebujeme dostat do té desítky, abychom se dostali do play-off. Není to o tom, kdo bude dávat góly, ale o tom jestli budeme dělat body.

Druhá třetina moc hokejová nebyla. Vnímali jste to, že diváci na vás pískali?
Já abych řekl pravdu, diváky moc nevnímám, že pískali. Budějovice hrály v druhé třetině aktivně, několikrát nás tam zatlačily a byly určitě lepší. To ale patří k hokeji.

Vaší lajně se na České Budějovice daří, už minulý zápas jste dali nějaké branky a dnes znova. Dá se říci, že máte nějaký recept na ně?
Ne, tak určitě ne. My se snažíme jenom hrát, abychom dali nějaké góly a hlavně abychom vyhrávali nějaké zápasy.

V neděli vás čeká Kladno a o tomto duelu se dá říci, že je to zápas o šest bodů.
My momentálně hrajeme každý zápas o šest bodů, takže je jedno jestli hrajeme s prvním nebo s někým, kdo je s námi v tabulce na tom stejně, protože my teď potřebujeme vyhrát všechny zápasy. Na Kladně to bude zase hodně důležitý zápas, ale myslím, že když předvedeme bojovný výkon tak tam můžeme uspět.

Trenér Filip Pešán prohlásil, že pro vás už začíná play-off teď. Přirovnal bys tento zápas k zápasům play-off?
Určitě! Tohle byl zápas vyloženě, jako když se hraje play-off. Prostě jednoduchost, nic nevymýšlet, prostě si to jenom nahazovat a vyhazovat ze třetiny. Takhle se to hraje v play-off a to je prostě urputný boj, ale my jsme dnes měli více štěstí než oni.