Ohlasy k zápasu

Kluci přede mnou nasazují vlastní život, smekl Will. Debata v kabině přinesla klid

Liberec - Dlouho dlouho to trvalo, než se po čtvrtečním prohraném duelu s Třincem otevřela liberecká kabina a vyšel první respondent z tygřích řad. Proslovy zkušených hráčů však evidentně zabraly a podle Romana Willa také přinesly potřebný klid. O čtyřiadvacet hodin později se šelmám podařilo sérii srovnat na 1:1.

Pocítili jste po druhém zápasu úlevu?
Samozřejmě. Je příjemnější vyhrávat než prohrávat. Finálová série je vyrovnaná. Moc si cením toho, že jsme druhé utkání vyhráli, a jsem na kluky pyšný, jak to odehráli. Celá kabina je šťastná.

Po prvním utkání jste měli dlouhou rozpravu v kabině. Co jste si z toho nejvíce vzali k srdci?
Bylo to potřeba. Jsme dost zkušení a máme výborné trenéry, takže to není o tom na sebe řvát nebo si nadávat, ale spíš si to shrnout, abychom se uklidnili. Máme i hodně mladých kluků, mohla tam být i nějaká nervozita. Během prvního zápasu jsme si to zkrátka vybrali, ten druhý už byl z naší strany úplně jiný.Třinec tentokrát neexceloval v přesilových hrách. Čí to byla zásluha?
Moje určitě ne. Možná to moc lidí nevidí, ale ti kluci přede mnou nasazují vlastní život a skáčou do po hlavě do střel. A to ani nemají takovou výstroj jako já. Klobouk dolů před nimi, je to hlavně jejich zásluha. Hrozně moc si vážím, jaké máme v týmu srdcaře.

Byl ten rozdíl mezi oběma zápasy i v tom, že vám trochu trvalo adaptovat se na třinecký styl?
Takhle… já mám svou práci a soustředím se na své věci, ale myslím, že to je dobré pojmenování. Zvyknout si na úplně jiný styl hry. Samozřejmě je škoda, že nám to tak dlouho trvalo. Ale teď je vyrovnáno a začíná se prakticky od nuly.

Nebylo druhé utkání vyhecovanější?
Hrajeme finále extraligy, takže je jasné, že se bude hrát do těla nebo že padne nějaká ta sekyrka. To prostě tak je, to k tomu patří.Co bylo podle tebe rozhodující? Třeba ta první ubráněná přesilovka Třince pět na tři?
Asi to byla jedna z těch klíčových věcí, ale odehráli jsme výborně celý zápas. Padali jsme do střel, bruslili jsme, hráli jsme jako jeden tým a to je přesně to, co chceme. Jsem rád, že jsme to znovu dokázali.

Jedete do Třince za stavu 1:1. Je ten druhý vítězný duel povzbuzením?
Vždycky to nějak dopadne, je to pořád jen hokej. Stav 1:1 je samozřejmě super, ale i kdyby to bylo 0:2, tak je nesmysl se hroutit. Já jsem opravdu rád, že je to 1:1. Máme teď dva dny volno a pak jsou hned další zápasy. To je to, co mě teď zajímá.

Spoluhráči hodně prožívali některé výroky sudích. Jak jsi to měl ty pod maskou?
Já se snažím být úplně mimo. Jsou věci, které zkrátka neovlivním.

Fotogalerie

Související

Naši partneři

Generální partner
Generální partner