Aktuální zprávy

Koba Jass byl nominován do lotyšské reprezentace na ZOH v Soči

L i b e r e c - Bílí Tygři budou mít na Zimních olympijských hrách v ruském Soči dalšího zástupce. Lotyšská reprezentace na akci povolala útočníka Kobu Jasse, jenž v létě přišel pod Ještěd.

Koba Jass je jedním ze dvou Bílých Tygrů, kteří se objeví na ZOH v Soči
Koba Jass není žádným nováčkem v lotyšském národním týmu. Třiadvacetiletý rodák z hlavního města Rigy byl nejen juniorským reprezentantem hokejově nejúspěšnějšího z baltských států, ale také se objevil na MS v letech 2012 a 2013. Po úspěšném přechodu do české extraligy tedy není žádným překvapením, že po něm kanadský kouč Ted Nolan, jenž rovněž trénuje Buffalo Sabres v NHL, sáhl i pro největší akci roku.

Jeho dosavadní bilance v prvním národním týmu na velkých mezinárodních akcích čítá jedenáct utkání, ve kterých zaznamenal jednu asistenci. Stejně jako v Liberci, i v dresu Lotyšska vyniká spíše černou prací.

Pro liberecké fanoušky bude tedy o trochu zajímavější sledovat letošní olympijské hry. Lotyšská reprezentace, jejíž hlavními hvězdami budou talentovaný forvard Zemgus Girgensons nebo velezkušený obránce Sandis Ozolinš, navíc hraje ve stejné skupině jako Češi.

Lotyši s Jassem v sestavě zahájí olympiádu stejně jako česká reprezentace 12. února ve 21 hodin, a to proti Švýcarsku. S Čechy se pak setkají 14. února v pravé poledne a nakonec je čeká 15. února večer Švédsko. Dosud nejlepšího úspěchu dosáhla Jassova vlast v roce 2002 v Salt Lake City, kde se umístila na devátém místě.

Olympijské hry ale vypuknou až za měsíc, a tak Jasse, stejně jako jeho liberecké spoluhráče, čeká ještě jedenáct extraligových zápasů.

Související

Naši partneři

Generální partner
Generální partner