Kolaps ve druhé třetině? Přestali jsme hrát svoji hru, mrzelo Lukáše Dernera

Date of publication Author Lukáš Šonský

P r a h a - Bílí Tygři prodloužili sérii duelů, ve kterých dokázali bodovat již na sedm. V úterní dohrávce devětačtyřicátého kola podlehli slávistickému celku po samostatných nájezdech, přestože vedli už 4:0. Dvěma asistencemi na sebe upozornil obránce Lukáš Derner, u nějž po skončení zápasu převládaly rozporuplné pocity.

Lukáši, ze Slavie nakonec vezete pouze bod. Jak se utkání hodnotí?
Bylo to jako na houpačce. Nám se povedla první třetina, ve druhé bylo ale vše opačně. V závěru se čekalo, kdo dokáže opět odskočit. Měli jsme trošku štěstí, soupeř nás zatlačil. Nakonec jsme dotáhli zápas alespoň do nájezdů.

Lukáš Derner si v úterním zápase připsal do statistik dvě asistence, osmadvacetiletý zadák dosáhl této mety během necelých devíti minut.

Úvodní část se vám vydařila, už po patnácti minutách jste vedli 4:0. Byl to záměr vstoupit do zápasu aktivně?
Povedlo se nám pár akci, hodně nám pomohla už první branka. Pak bych ale řekl, že jsme se nechali trošku ukolébat. Z naší hry se úplně vytratila šťáva a řád.

O svůj nadějný náskok jste nakonec přišli během krátké chvíle ve druhé třetině, co se s týmem stalo?
Myslím si, že nás trošku rozhodil už první kontaktní gól soupeře, který padl trošku šťastně. Slavia poté vycítila šanci a její tlak gradoval, bohužel. Úplně jsme přestali hrát svoji hru. Ale takové zápasy zkrátka někdy jsou a budou, základní část je skoro u konce. Snad se z toho poučíme.

Tobě se poprvé v sezóně podařilo v jednom zápase dvakrát bodovat, jsi se svým výkonem spokojený?
Ani moc ne, kdybychom si odvezli vítězství bylo by to určitě lepší. Hodně mě mrzí, že Slavia svoji přesilovku při mém vyloučení využila. Já nejsem typ ofenzivního obránce, ale dvě asistence určitě potěší.

Zajistili jste si přímý postup do čtvrtfinále, začínáte už pokukovat po možných soupeřích?
Tabulku sledujeme, ale je hodně vyrovnaná. Chceme ještě zabojovat o lepší umístění, do konce zbývají dva zápasy. Jdeme do nich s jasným cílem vyhrát.