Kometa Brno: Dlouhé čekání na titul, útočná síla a hlasivky fanoušků

Date of publication Author Kryštof Rossmann

Liberec - Brno. Poslední soupeř našeho mužstva v play-off 2017. Soupeř, který disponuje velkou ofenzivní silou a organizovanou hrou. Tygři zvládli dvě velmi těžké série, přidají i třetí skalp?

Kometa za celé play-off prohrála pouze dva zápasy. Loňského vicemistra, pražskou Spartu, porazila jednoznačně 4:0, Hradec Králové už pár vrásek na čele trenéra Libora Zábranského přidělal. Po dvojím nastaveném čase, třem nulám a debaklu nakonec Brněnští slavili vítězství poměrem 4:2 na zápasy.

TÝM: VYNIKAJÍCÍ OSLABENÍ + MAREK ČILIAK

Je těžké najít největší přednost moravských hokejistů. Klub z druhého největšího města v České republice totiž vyniká hned v několika herních prvcích. Nejúspěšnější čísla má v procentu ubráněných oslabení, neinkasovala hned v 88,89 % početních výhod soupeře.

Hvězdná družina Komety vedená kapitánem Leošem Čermákem si úspěšně počíná třeba i v průměrném počtu vstřelených branek na zápas (2,9), přesnosti střelby (12,7 %) a po třech letech tak znovu bude bojovat o titul. Ten naposledy vyhrála v roce 1966.

Celkové skóre Komety v play-off: 29:14

Svěřenci trenéra Libora Zábranského pravidelně vysílají na branku soupeře devětadvacet ran, sami nechají soupeře vystřelit úplně stejné množství střel a přesto jsou úspěšnější. Kde tedy úspěch vězí?

Lukáš Vantuch získal puk na vhazování pro své spoluhráče

HRÁČI: Brankářská zeď, ofenzivní obrana a velezkušený útok

Jedním z faktorů je určitě slovenský gólman Marek Čiliak. Ten aktuálně vévodí brankářské tabulce, když průměrně pouští 1,22 branek na zápas a úspěšnost zákroků vyšplhal až na 95,50 %.

#1 Marek Čiliak   – 10 zápasů, 641 minut - 95,50 % zásahů, 1,22 obdr. br./ záp.

Brněnská defenziva je druhou ofenzivou. Velmi produktivní duo Jakub Krejčík - Ondřej Němec slibuje atraktivní podívanou s velkou podporou útoku. I tak jsou ale hokejisté z DRFG Arény vůbec nejméně inkasujícím celkem v play-off, obdrželi pouze čtrnáct branek.

#36 Jakub Krejčík    – 10 zápasů - 3 G + 6 A - 8 TM, + 7 +/-
#63 Ondřej Němec     – 10 zápasů - 3 G + 1 A - 0 TM, + 6 +/-
#6 Jozef Kováčik     – 10 zápasů - 1 G + 2 A - 2 TM, + 7 +/-

V útočných řadách je velmi těžké vybrat jednu hrozbu, již nyní je však jasné, že do série nezasáhne mladičký Martin Nečas. Ten se bude podobně jako liberečtí Kryštof Hrabík s Janem Bednářem účastnit mistrovství do osmnácti let.

Bilance 2016/2017: Liberec - Brno 0 - 1 - 0 - 3

I bez něho však budou ofenzivní řady Komety více než hvězdné. Nechybí pětigólový Vojtěch Němec, zkušený Hynek Zohorna nebo Marcel Haščák, jenž má ve statistice účasti na ledové ploše + 8. Pozor si bude muset dát tygří defenziva i na Marka Kvapila a Martina Erata nebo kapitána Leoše Čermáka.

#53 Vojtěch Němec    – 10 zápasů - 5 G + 3 A - 35 TM, + 5 +/-
#20 Hynek Zohorna    – 10 zápasů - 2 G + 6 A - 4 TM, + 1 +/-