Ohlasy k zápasu

Ladislav Šmíd po ukončení série: Není důvod k panice. Z utkání s Kladnem se ale musíme poučit

Kladno/Liberec - Bílí Tygři přišli v pátečním duelu na Kladně o svou sérii zápasů, kdy hned šestnáctkrát v řadě bodovali. Šancí přitom měli více než dost, jenže se jim nepodařilo pokořit brankáře Denise Godlu. „Jsou zápasy, kdy do brankáře bušíte, ale prostě to tam nespadne,“ říká zkušený obránce, Ladislav Šmíd.

Kladno jste výrazně přestříleli, přesto jste nevstřelili jediný gól...
Co se výkonu týče, byl to asi jeden z těch lepších zápasů. Bohužel, bez gólu nemůžete vyhrát. Denis Godla chytal výborně.

Je tedy potřeba něco zlepšit do dalších bojů?
Musíme trochu zjednodušit hru a víc se tlačit do brány. Bodová série jednou skončit musela. Myslím, že se ale nemáme za co stydět. Není důvod k žádné panice, v sobotu si to utkání rozebereme a v neděli naskočíme proti Olomouci.

Nebyl výkon Denise Godly s postupem času pro vás až frustrující?
Ano. V některých případech jsme mu to ovšem trochu usnadnili. Kolikrát to tam skákalo kolem brankové čáry, nicméně i takové zápasy se hrají.

Je to poté už spíše o hlavě?
Několikrát už jsme to letos zažili, třeba proti Karlovým Varům na domácím ledě. Teď to bylo trochu podobné. Můžete do brankáře bušit, jak chcete, ale prostě to tam nespadne.

Na začátku sezóny jste měli sérii výher a ta rovněž skončila na Kladně. Je to náhoda?
Asi to úplně náhoda nebude. Proti Kladnu se nehraje dobře, je to bruslivý a zarputilý tým. Klobouk dolů před nimi. Na druhou stranu si myslím, že jsme měli na víc než na nula bodů.

Pro vás ale tato porážka asi neznamená žádnou komplikaci...
Jak už jsem říkal, není důvod k panice. Musíme se však poučit a přistupovat k šancím důsledně. Proti Kladnu těch příležitostí měli na tři zápasy.


Související

Naši partneři

Generální partner
Generální partner