Lev Praha na úvod! Tygry čeká první přípravný zápas

Date of publication Author Lukáš Šonský

L i b e r e c – Po týdnech tvrdé letní dřiny čeká Bílé Tygry první přátelský duel. Tým vedený koučem Jelínkem změří na úvod síly s nováčkem KHL Lvem Praha, zápas začíná ve čtvrtek od 17:30 na ledě Svijanské arény.

HC Lev Praha

Rok založení: 2012
Klubové barvy: černá, červená, šedá a bílá.
Webové stránky: hclev.cz
Stadion: Tipsport arena (kapacita 14 331 diváků)

Hlavní trenér: Josef Jandač
Asistenti trenéra: Jiří Kalous a Vitaly Karamnov
Trenér brankářů: Rostislav Haas

Před Severočechy stojí obtížný úkol. Silnější soupeř ihned prověří, kde má tým slabiny. Marián Jelínek ale věří, že jeho svěřenci jsou na první ostřejší prověrky připraveni. "Kluci odvedli v přípravě kus práce, vše potvrdily i kondiční testy. U některých hráčů byl vidět velmi vysoký a tím pádem samozřejmě pozitivní nárůst," pochvaloval si.

V pondělí 23. června vyjeli Liberečtí poprvé na led, ve čtvrtek je čeká první zápas.

Lev Praha je momentálně pod Ještědem na soustředění, hráči využívají veškerého zázemí v okolí Tipsport areny. Kostra týmu se buduje od základů, přesto by družstvo vedené trenérem Jandačem v premiérově sezoně prestižní soutěže rádo zaútočilo na play-off.

Lev již má na své soupisce několik zvučných jmen, obranné řady soupeře bude rozrážet Jakub Klepiš, Petr Vrána, Marcel Hossa nebo Kanaďan Erik Christensen. Defenzivu vyztuží vedle Ondřeje Němce a Tomáše Mojžíše i z NHL ostřílený Alexandre Picard.

Souboj s Bílými Tygry bude netradiční pro Jiřího Hunkese, jenž na severu Čech působil několik sezon. "Pro mě to bude docela pikantní. Ale je to teprve příprava, bude to vlastně náš druhý zápas. Asi to ještě nebude ono, kdybychom si proti sobě zahráli třeba v půlce sezony, určitě by to mělo větší náboj," poznamenal osmadvacetiletý bek.

V brankovišti se bude pražský zástupce KHL opírat o výkony Tomáše Pöpperleho a Drew MacIntyra. Trenérské duo Jandač – Kalous získalo před nedávnem také tři české hráče na zkoušku, k nimž se připojil polský gólman Kamil Kosowski.

Na rozdíl od libereckého týmu má již Lev za sebou jeden přípravný duel. Ve Svijanské aréně změřil v úterý síly s Kladnem. K vidění byl vyrovnaný hokej, nechyběly ani ostré střety u hrazení. Rytíři dvakrát v zápase vedli, nakonec ale Pražané udolali soupeře 3:2 po samostatných nájezdech.

Tygří juniorka prošla fyzickými testy PČR