Ohlasy k zápasu

Litvínov je pro nás zakletý, zhodnotil prohru s Vervou ledově klidný Dominik Lakatoš

Liberec - I když se Bílým Tygrům nepodařilo na litvínovskou Vervu vyzrát, Dominik Lakatoš byl znovu hodně vidět a podílel se i na jediném gólu Liberce. „Nehráli jsme špatný zápas, ale rozhodly naše chyby,“ má jasno devatenáctiletý forvard.

V divokém pátečním utkání s Kometou se Dominik Lakatoš stal hrdinou, když dokonal liberecký obrat z 0:3 na 4:3. Proti Litvínovu ale se svými spoluhráči musel skousnout těsnou prohru 1:2. „Nebyli jsme důrazní ve druhé třetině. Často jsme propadávali a kvůli tomu jsme dvakrát hloupě inkasovali,“ vysvětloval příčiny porážky člen prvního útoku.

„Nehráli jsme špatný zápas, ale rozhodly naše chyby, kterých bylo víc. To se trestá,“ zdůrazňuje Dominik. „Hlavní je hodit to za hlavu. V úterý nás čeká další zápas a my se musíme oklepat, abychom najeli zpět na vítěznou vlnu,“ ví liberecká jednatřicítka.

Dominik Lakatoš v diskuzi s rozhodčím

Paradoxem je, že posledním extraligovým soupeřem, který Bílé Tygry dokázal porazit, byla právě Verva. „Na každý zápas se připravujeme stejně. To, že nás zase porazil Litvínov, je asi nějaké prokletí,“ zhodnotil Lakatoš s nadhledem a zároveň popřel, že by mistr z jara 2015 našel na úřadujícího šampiona speciální recept. „V extralize už se všichni známe. Víme přibližně, kdo co hraje. S Litvínovem to bylo o štěstí a o chybách.“

Chemici se postarali o to, že skončila dlouhá liberecká šňůra bez porážky. „Samozřejmě, že před každým zápasem si říkáme, že chceme vyhrát. To, že jsme zvládli posledních dvanáct zápasů, nikdo neřešil. Všichni jsme o tom věděli, ale nikdo to nezmiňoval,“ zhodnotil na závěr konec dlouhé vítězné etapy Dominik Lakatoš.

Dominik Lakatoš v diskuzi s rozhodčím

Fotogalerie

Související

Naši partneři

Generální partner
Generální partner