Ohlasy k zápasu

Lukáš Derner: Přísný metr rozhodčích? Hodně nás to proškolilo, v lize nám to pomůže

Yverdon/Liberec - Tygři mají za sebou turnaj Coupe des Bains, který zakončili těsnou prohrou s Lausanne. Na turnaji se mimo jiné představila řada mladíků, kteří se ukázali v dobrém světle. "Je super, že si kluci mohli vyzkoušet takovéhle zápasy, mohli vidět, kde mají nedostatky," říká zkušený obránce Lukáš Derner.

Jak se za celým turnajem ohlížíš?
Myslím si, že výsledkově jsme tady určitě ostudu neudělali, jeden zápas jsme vyhráli a další dva, když nepočítám powerplay, jsme o jeden gól prohráli, takže jsme tu zanechali docela dobrou stopu.

Oba dva zápasy, které jste prohráli, jste ztratili v úplném závěru, bylo tam něco společného?
Společného asi ne, byla to spíš shoda náhod, ale na ty závěry se určitě musíme zaměřit. Obecně nám v poslední době ty třetí třetiny moc nešly, tak doufám, že se z toho poučíme.

Na turnaji se hodně projevila i nová pravidla, v druhém zápase bylo dokonce dohromady 80 trestných minut, je v takhle rozkouskovaném zápase těžké se dostat do tempa?
Pro hráče to není moc příjemné, když je ta hra takhle rozkouskovaná, a pro oko diváka to taky asi není zrovna nejlepší. Ale já osobně jsem za to strašně rád, že tady rozhodčí nastavili takhle přísný metr, protože nás to hodně proškolilo a v lize nám pak tahle zkušenost pomůže.

V týmu se ukázalo hodně mladíků, co na jejich výkon říkáš?
Je skvělý, že si kluci můžou zahrát na takhle vysoké úrovni v takhle nízkém věku. Hráli jsme proti špičkovým týmům ze Švýcarska, tak kluci mohli vidět, kde mají nějaké nedostatky, na kterých pak můžou v tréninku zapracovat.

Mimochodem, co říkáš na místní stadion? Přece jenom má hodně daleko do těch moderních hal, v kterých většinou hrajete...
Je dobře, že jsme si tady vyzkoušeli trochu horší podmínky, alespoň si pak budeme vážit víc našeho moderního zázemí.

Nevrátilo tě to trochu do let, když jsi začínal? V té době takhle vypadala většina zimáků...
To moc ne, já už jsem asi moc zhýčkanej z toho prostředí co v Liberci máme.

Turnaj se odehrál v Yverdonu, stihl jsi si město prohlédnout?
Jo, s klukama jsme si to prošli. Hledal jsem hračkárnu, protože mě syn zaúkoloval, abych mu přinesl hračku. To byl dost těžký úkol, ale jinak musím říct, že město je nádherný.

Vy jako hokejisti nemáte moc čas někam vycestovat, byl tak tenhle turnaj o něco příjemnější?
Jo, bylo super, že jsme se s celým týmem mohli podívat někam do zahraničí. Přišli k ním noví kluci, strávili tady s námi týden a dobře do týmu zapadli. Pro ten tým je to jedině dobře.

Související

Naši partneři

Generální partner
Generální partner