Lukáš Derner pod lupou Tygří redakce

Date of publication Author Radoslav Vavřina

L i b e r e c - Na Tygřím facebooku si tentokrát fanoušci libereckého celku vybrali ostrého obránce Lukáše Dernera, který posbíral více hlasů než mladý bek Petr Ulrych a odvážný útočník Dalibor Bortňák. Specialistu na oslabení jsme sledovali v posledním utkání a nyní Vám přinášíme nejzajímavější momenty z jeho působení na ledě.

Důležité momenty libereckého beka v utkání

1:03 - Lukáš poprvé v utkání nastupuje na ledovou plochu v obranné dvojici s Davidem Kajínkem. Při svém třináctivteřinovém střídání se mu podařilo zastavit náznak třineckého protiútoku v neutrálním pásmu.

5:42 - Po 37 vteřinách jeho třetího střídání se Tygrům podařilo vstřelit gól na 1:2. Vstřelil ho Tomáš Klimenta a jak už to bývá, Lukášovou prací bylo pokrýt modrou čáru, aby nevznikl protiútok. Z úspěchu tak vyšel individuálně bez bodu.

10:47 - Na trestnou lavici odchází Michal Bárta a Derner si tak připisuje první vteřinky v oslabení. Po chvilce rozdal také svůj první hit v utkání, k neúspěšnému protiútoku Petra Nedvěda s Tomášem Urbanem se však nepřipojuje.

Lukáš Derner je známý svou tvrdostí, takže občas skončí v brance místo puku právě on.

25:35 - Po pěti minutách druhé třetiny si Lukáš připisuje svou první střelu na branku. Ta byla ovšem neúspěšná, jelikož ji brankář Hamerlík bez problému zastavil.

28:13 - Lukáš se dostává na pět vteřin do své první přesilovky v zápase a začíná tak i své nejdelší střídání v celém střetnutí. V 93 sekundách se mu povedlo nahodit puk přesně na Hamerlíkovu branku, což mu přičetlo druhou a také poslední střelu v utkání.

38:12 - Do přečíslení 2 na 1 se dostávají Oceláři David Květoň a Radek Bonk. Prvně jmenovaný se snažil přihrát specialistovi na buly, ale puk zastavila Dernerova hůl. Květoň poté ještě zkoušel střílet, Pinc si však s pokusem poradil.

50:32 - Hned na začátku svého střídání ve třetím dějství si připisuje ostrou ránu, která byla ovšem nepřesná. Následovně se zapomněl v útočné zóně a Marek Trončinský musel za něj zlikvidovat třinecké přečíslení.

55:20 - Liberecké obraně utekl Radek Bonk, což se Lukášovi podařilo vyřešit pouze za cenu trestného střílení. Do branky se proti Bonkovi postavil Tomáš Vošvrda, který jeho pokus vychytal.

59:54 - Lukáš opouští ledovou plochu naposledy v úterním utkání. Ve svém posledním střídání si připsal dvě přesné přihrávky a jedno nahození.

Osobní statistiky:
Ice-time celkem: 16:20 Ice-time v přesil.: 00:05 Ice-time v oslab.: 04:40 Počet střídání: 25 Přesné přihrávky: 6 Nepřesné přihrávky: 1 Střely: 2 Zblokované střely: 2 Hity: 6 Vyhraná vhazování: 0 Prohraná vhazování: 0
Góly: 0 Asistence: 0 Body: 0 Trestné minuty: 0 +/-: +1

Lukáš Derner hodnotí svůj výkon:
"Dostali jsme v utkání dva rychlé góly a museli jsme se z toho oklepat. Podařilo se nám ale v zápětí dát gól, takže jsme cítili šanci, že můžeme zápas otočit. Já jsem se cítil dobře až na závěr, kdy mi přeskočil puk hokejku a Radek Bonk jel čtyři minuty před koncem sám na branku. Taková situace by se mi vůbec neměla stávat. Můžu poděkovat Tomáši Vošvrdovi, který jeho trestné střílení vychytal a asi mě to něco bude stát. Jsem rád, že jsme dnes bodovali“