Lukáš Krejčík po prvním zápase přípravy: Proti Lvu Praha jsme nezklamali

Date of publication Author Petr Schultz

Liberec - Bílí Tygři mají za sebou první duel přípravy. První gól testovacího období si připsal útočník Lukáš Krejčík, který zúročil zaváhání Jiřího Hunkese. "Myslím, že jsme nezklamali. V úvodu jsme měli trochu respekt ze soupeře, ale od druhé třetiny jsme přidali na bruslení a byli jsme vyrovnaným soupeřem," míní střelec premiérové trefy v sezóně.

Lukáši, máte za sebou první přípravný zápas. Jak ho hodnotíš?
Myslím, že jsme nezklamali. V úvodu jsme měli trochu respekt ze soupeře, ale od druhé třetiny jsme přidali na bruslení a byli jsme vyrovnaným soupeřem.

Říkáš, že jste měli respekt ze soupeře. Bylo to tím, že je to mančaft z KHL?
Spíš to bylo tím, že tam mají dobré hráče. Spousta jich hraje za repre – Novotný, Klepiš... to jsou jména. Od půlky první třetiny jsme se trochu otrkali.

Lukáš Krejčík v zápase: 1+0

I jména ale dělají chyby, když jste z toho dvakrát skórovali.
Je to příprava a Lev Praha hrál teprve druhý zápas, takže určitě ještě půjdou nahoru.

Jak jste takového neznámého soupeře brali?
My jsme šli do toho s tím, že je to první přípravný zápas. Neviděli jsme žádné jejich přesilové akce, takže jsme se na to připravovali jako na testovací zápas. Chtěli jsme hrát fyzicky a bruslit, což se nám vcelku povedlo.

Trenér Marian Jelínek vás opatrně chválil. V čem byla ta pozitiva??
Jsem rád, že jsme s nimi stačili fyzicky a od druhé třetiny jsme se nebáli. První zápasy jsou vždy těžké.

Za pár dní vás čeká European Trophy. Jak se na ní těšíte?
Určitě se těšíme hodně. Já jsem nastoupil minulý rok ke dvěma zápasům a je to parádní zkušenost si zahrát proti tak dobrý soupeřům. Hned na úvod máme doma Švýcary (pozn. red. Fribourg-Gotterón), které bychom chtěli porazit. Uvidíme, jak se bude turnaj vyvíjet dál. Chtěli bychom to brát ale jako normální soutěžní zápasy.

Se kterým hokejem se ztotožňuješ ty nejvíce?
Švédové hrají velmi pěkný hokej nebo Finové, kteří se mi taky velice líbí. Dnes je ta špička ale už široká, protože tam hrají i Švýcaři, kteří hrají moderní důrazný hokej.

Lukáši, děkuji za rozhovor.

TOP 5 | BŘEZEN | Rychlík v laufu