Lukáš Krenželok: Jsem rád, že jsme lidem dokázali, že umíme pořádně hrát!

Liberec - Tygři přehráli třinecké Oceláře poměrem 3:0. Velký podíl měl na výhře Lukáš Krenželok, který svou pumelicí zvyšoval na rozdíl dvou branek. „Trénujeme to, někdy se to takhle povede přenést i do zápasu," říká druhý střelec Tygrů o své dělovce.

Jak zápas vypadal tvým pohledem?
Utkání to bylo vyrovnané. Ze začátku se nám dařilo držet se v jejich útočném pásmu, ale to i minule u nich a nakonec nám dali tři branky, zatímco my žádnou. Výsledek 3:0 sice vypadá jednoduše, ale byl to velmi těžký zápas.

Podařily se vám nástupy do všech třetin, mohlo být právě toto důležitým faktorem?
Určitě. Zaměřujeme se na to, chceme jít tvrdě do soupeře už od prvního buly a chceme hrát na puku my. Je daleko lepší, když můžeme útočit a ne bránit. Takže začátky se snažíme mít nejlepší, koneckonců snažíme se každé střídání, jen to někdy nevyjde.

Co si myslíš, že byl rozhodující herní prvek?
Dali jsme tři góly a oni žádný (směje se). Tlačili jsme se hodně do branky, neměli tolik příležitostí. Myslím, že jsme byli lepší.

Krenželok a Jelínek se radují z gólu

Klíčová mohla být také vaše aktivita, hlavně druhá třetina byla na šance hodně bláznivá.
S Třincem je to nahoru-dolu, ve druhé třetině obranu trochu víc otevřeli. Člověk si u nich pořád musí dávat pozor, jinak hru otočí a jedou do brejku. Proto byl tento zápas také tak těžký na soustředění, nesmí se udělat chyba. Oceláři jsou schopni ji vmžiku potrestat.

Tvá branka byla parádní, takhle sis to asi přál trefit, že?
Přál. Člověk se to vždycky snaží trefit nahoru, že puk spadne takhle do šibenice, tak to je jenom dobře. Trénujeme to, alespoň se to někdy podaří přenést i do zápasu (úsměv).

Návštěva byla veliká, zápas měl dobrý konec. Asi to můžeme nazvat vysněným průběhem.
Je to snad poprvé, kdy byla aréna takto plná a my jsme ukázali hezký hokej. Párkrát se stalo, že bylo hodně lidí, ale nám se utkání nevydařilo. Jsem rád, že to tak dopadlo, a že jsme lidem dokázali, že to ještě umíme! Atmosféra byla super.