Lukáš Krenželok: Říkali jsme si, že není možné, abychom neotočili nějaký zápas

Liberec - Po ne moc dobré druhé třetině v utkání s Pardubicemi se Tygři výrazně zlepšili a v závěrečném dějství během jedné minuty získali vedení na svou stranu. „Řekli jsme si, že budeme hrát jednoduše jako oni a něco nám tam spadne,“ svěřil se autor gólu na 3:2, Lukáš Krenželok.

Na začátku třetí třetiny jste otočili skóre. Co za obratem stálo?
V kabině jsme na sebe trochu zakřičeli. Letos ale na sebe řveme pořád, takže jsme na to zvyklí. Pardubice nahazovaly puky a daly dva góly. Řekli jsme si, že budeme hrát jednoduše jako oni a něco nám tam spadne. Nejdříve to výborně udělal Ordy (Jan Ordoš) a vzápětí jsme využili přesilovku. Poté se nám hrálo mnohem lépe.

Oba góly padly během jedné minuty. Překvapilo vás, jak rychle změny v taktice zafungovaly?
Překvapilo. Byli jsme hodně šťastní. Časy branek jsem moc nevnímal, ale vím, že nás první trefa nakopla a hned na to jsme přidali další.

Utkání bylo asi hodně o hlavě.
Zápas jsme dobře začali, chtěli jsme vstřelit první gól, což se nám také povedlo. Poté jsme však dvakrát inkasovali z jednoduchých situací. Člověk si řekne, že není možné, abychom neotočili nějaký zápas. Rozhodli jsme se, že ten špatný rok ukončíme výhrou.

V dolní polovině tabulky je to hodně našlapané. Vnímali jste význam zápasu s Dynamem i z tohoto hlediska?
Abych řekl pravdu, já tabulku moc nesleduji. Vím, že když se nevyhrává, tak to není dobré. Nechávám se ale při tom, že ještě není nic ztraceno.

Jak byla podle tebe důležitá nevyužitá přesilovka pět na tři?
Podobná situace se stala v utkání s Chomutovem, kdy jsme dvojnásobnou početní výhodu nevyužili a soupeř poté otočil zápas. Nesmělo nás to zlomit, dělali jsme vše proto, abychom vyhráli. Druhá třetina byla špatná, měli jsme hodně vyloučení a to se hraje hodně špatně. V závěrečné periodě jsme na ně zkusili vlétnout a vyšlo to.

Samá vyloučení nejsou úplně příjemná, že?
Určitě. Chcete se dostat do tlaku a najednou oslabení. Hodně faulů je navíc útočných. Bavíme se o tom pořád. Neděláme to schválně, jenže poté člověk klepne a je z toho vyloučení.

Ve třetí třetině už jste vyloučeni nebyli. Jak jste to zlepšili?
Rozhodčí už ty fauly neviděl (smích). Nevím čím to bylo, na tuto otázku nedokážu odpovědět.

Bylo méně trestů ve třetí třetině základem k úspěchu?
Samozřejmě. Když se hraje v plném počtu, tak se s tím dá něco dělat. Sami jsme si navíc svou aktivitou řekli o přesilovky a využili jsme je.

Na začátku nového roku hrajete tři utkání venku, což nebude vůbec jednoduché.
Nebude. Musíme zlomit tu smůlu na hřištích soupeřů. Vůbec nevím, proč nám to venku nejde, je to tak už od začátku sezóny.