Rozhovory

Lukáš Krenželok o odchodu: Tygři byli moje rodina, bohužel ale nemládneme

Liberec - Šest dlouhých sezón nosil Lukáš Krenželok tygří dres. Stal se jedním z hlavních strůjců historicky prvního titulu. Svou kariéru se však rozhodl zakončit ve svých Vítkovicích. Už nyní se ale nemůže dočkat toho, až se svým novým týmem opět zavítá pod Ještěd. „Těším se, až Tygry porazíme,“ směje se.

Po šesti letech jsi opustil Liberec. Jaké jsou pocity?
Těžko se mi odchází, Tygři byli moje rodina. Je mi z toho strašně smutno, sice je to už nějaký pátek, ale není to dobré. Lidé ovšem stárnou a musí to tak být.

Na co budeš nejvíce vzpomínat?
Na všechno! Na titul, na lidi, na celou organizaci... Bylo to super.

A co ti bude nejvíce scházet?
Kabina jako taková. Jak jsem ráno přišel do šatny a byl tam se všemi spoluhráči. V Ostravě jsem se ještě moc neotrkal a zatím nevím, jak to tu funguje.

Bude ti chybět něco přímo z města? Něco, co v Ostravě není...
V Ostravě je všechno (smích). Ne, rádi jsme třeba s rodinou jezdili na Bedřichov. Jinak jsem nad tím ale zatím nepřemýšlel. To asi přijde až později, až se tu rozkoukáme.

V podstatě se vracíš domů. Je díky tomu pro tebe přestup snazší?
Určitě. Byla to pro mě ta nejlepší varianta. Vrátili jsme se domů a zatímco budu hrát hokej, tak si tu zvykneme a obnovíme vztahy, které se tu během deseti let vytratily. Liberec byl pro nás také domov, jen jsme tam neměli to zázemí. V Ostravě máme příbuzné, takže jsme to vyhodnotili tak, že bude lepší, když se vrátím teď, než abych poté končil u Tygrů a zároveň i s celým hokejem.


S tvým velkým parťákem, Petrem Jelínkem, jste spolu hráli deset sezón, čtyři ve Slavii a šest pod Ještědem. Jak ti bude chybět?
Většinu té doby jsme spolu i hráli v lajně, bydleli spolu na hotelu... Samozřejmě, že mi bude chybět. Určitě se však budeme vídat dál. Sice ne tak často, během léta ale jistě něco vymyslíme. Loučení bylo dojemné a těžké, jenže takový už hokej je.

Ve Vítkovicích působí bývalý Tygr Dominik Lakatoš. Jak tě přivítal?
Bylo to v klidu (úsměv). Nyní fungujeme v takovém režimu, že chodíme na tréninky po skupinách a naneštěstí v té mé Laky není.

Za Rideru už ovšem nebude hrát Jan Výtisk. Zamrzelo to?
Upřímně jsem to nečekal. Ani nevím, proč skončil, moc jsem to nesledoval. Vlastně jsem ho ani nepotkal. Je mi to líto, bohužel ale nemládneme.

S jakými pocity budeš jezdit na sever Čech jako soupeř?
Toť otázka. Těším se na arenu a na vzpomínky, pojedu do Liberce rád. Bude dobrá atmosféra a Tygry porazíme (smích).


Související

Naši partneři

Generální partner
Generální partner