Máme výpadky ve hře a proto inkasujeme, hodnotí zápas Ladislav Šmíd

Date of publication Author Tomáš Dolejš

L i b e r e c - Bílí Tygři se dnes na ledě utkali se severočeským rivalem HC Verva Litvínov. Ačkoliv ve většině zápasu domácí tým soupeře přehrával, na tři body nakonec nedosáhl. Důvody dnešního výpadku hledal i Ladislav Šmíd.

Láďo, mohl bys zhodnotit dnešní zápas? Proč to dneska nevyšlo?
Měli jsme tam zase výpadky, takové tří až pětiminutové výpadky v každé třetině a bohužel jsme za to většinou zaplatili gólem. Jsme teď v situaci, že když uděláme chybu, tak jim to tam nějak spadne. Bohužel ten první gól, měli takové štěstí, že se to třikrát odrazí od brány a pak to padne. Bojovali jsme, je vidět že se zvedáme, dostáváme se do šancí, ale nepadá to tam. Musíme se do dalších zápasů soustředit hlavně na obranu a prostě to zavřít. Ty dva góly vždycky dáme.

Chyběly vám v týmu kanadské posily, které se rozhodly odejít?
Prostě už jsou pryč, o tom nemá cenu dál se bavit. Simmonds stoprocentně chybí před bránou, je tam důrazný, ale nemá cenu kvůli tomu brečet, máme tady zas jiný kvalitní hráče, který ty góly umějí dát.

Příští kolo je až v pátek, je to pro vás výhoda že můžete víc zapracovat?
Já myslím, že spíš nevýhoda. Po reprezentační pauze jsme čekali celý týden, nechápu, proč se tady stále odkládají zápasy. Není dobré trénovat celý týden. My potřebujeme hrát zápasy a dostat se do toho zápasového tempa a to nám trénink nenahradí.

Máš nějaké vysvětlení, proč se Liberci nedaří doma?
Venku hrajeme jednoduchý hokej, hrajeme dozadu, neotvíráme hru, nesnažíme se hrát nahoru - dolů. Prostě v téhle situaci na to nemáme, abychom to nějak komplikovali, musíme hrát dozadu v pěti lidech, nějak ty zápasy ubojovat. Až se nám začne dařit, tak tam můžeme dát hokejové prvky, ale teď v té situaci nejsme.

Co se změnilo, když je teď trenér pan Pešán?
Systém je podobný, vyžaduje po nás důraznost, obětavost, každý ví, jakou má roli. Tréninky myslím byly hodně intenzivní tento týden, což bylo v náš prospěch, a když takhle budeme pokračovat a všichni pro to uděláme všechno, tak se z toho vyhrabeme.

Láďo, díky za rozhovor!

Tygří juniorka prošla fyzickými testy PČR