Marcel Melicherčík: Škoda, že jsme nevytěžili alespoň prodloužení

Date of publication Author Tomáš Dolejš

P r a h a - Bílí Tygři v pátek vyjeli na těžké utkání se Spartou. První dvě třetiny zápasu o tom, kdo je lepším týmem, nerozhodly a po čtyřiceti minutách byl stav vyrovnaný 2:2. Pražané však v závěrečné periodě během několika minut zvrátili duel na svou stranu a Severočeši se tak vrací s prázdnou. Vypjaté klání hodnotil liberecký brankář Marcel Melicherčík.

Marceli, jak bys zhodnotil utkání proti Spartě? Dá se říct, že jste ho ztratili ve třetí třetině…
Myslím si, že dvě třetiny jsme hráli dobrý a vyrovnaný hokej, dokonce jsme o gól vedli. Ale v té třetí třetině dala branku Sparta a tím to zlomila na svou stranu.

Čím může být, že zápasy nezvládnete většinou až v poslední části?
Já jsem to ani moc nesledoval, proč to tak je. Nevím, jestli se ukázala nějaká kvalita, nebo třeba štěstí. Právě u toho třetího gólu byl odražený puk a obránce se tam objevil sám. Oproti tomu na začátku jsme byli lepší, hned v prvním střídání jsme měli šance, pak padla i tyčka. Bohužel nám to tam nespadlo.

Dvě třetiny jsme hráli vyrovnaný hokej, říká Melicherčík

Venku se vám zatím nedaří, kde vidíš příčinu?
Nevím, jestli je specifické, zda hrajeme venku či doma. Začíná se za stavu 0:0 a šance máme vždy. Sparta ty své proměnila a škoda, že jsme z toho vyrovnaného stavu po dvou třetinách nevytěžili alespoň prodloužení.

Ty jsi za Spartu v poslední sezóně chytal, byl tedy pro tebe tento duel pikantnější?
Řekl bych, že na Spartu se těší asi každý. Bez ohledu na to, jestli tu někdy působil, je to velký klub v extralize. Já jsem se těšil, škoda jen, že to je bez bodů.

Poslední dobou se v brance objevuješ ty. Jste nějak domluvení s trenérem a Markem Schwarzem, jak si zápasy rozdělíte?
Většinou se dovídáme den dva před utkáním, kdo bude chytat. Je to na rozhodnutí trenéra.

Před reprezentační pauzou vás čeká domácí střetnutí s Kometou. Jak se budete připravovat, aby bylo vítězné?
Určitě potřebujeme získat body, to je cíl každého zápasu. Teď už nemůžeme ztrácet, ztratili jsme jich už dost. Pokud zaspíme, tak se to bude těžko dohánět.