Marcel Melicherčík přepsal klubovou historii v neprůstřelnosti

Date of publication Author Martin Zíta

Liberecký hokejový tým se v nejvyšší české soutěži pohybuje už přes deset let, ovšem to, co se podařilo v uplynulých týdnech Marcelu Melicherčíkovi, to k vidění ještě nebylo. Slovenský brankář vychytal v listopadu tři nuly v řadě a překonal tak klubový rekord v neprůstřelnosti.

Marcel Melicherčík zavřel svou klec 1. listopadu ve 47. minutě zápasu se Spartou Praha. Bílí Tygři sice tento nadějně rozehraný duel ztratili, ale začala se v něm rodit skvělá série. Následovalo domácí utkání s Kometou. V něm šlo na libereckého gólmana 33 střel, ani jedna si ale cestu za jeho záda nenašla a první zápas s nulou byl na světě.

S cenou pro nejlepšího hráče utkání - v uplynulých týdnech častý obrázek.

Druhý listopadový týden znamenal pro Tipsport extraligu reprezentační přestávku, kdy není výjimkou, že rozjeté týmy či hráči ztrácejí své kouzlo. Pro Melicherčíka to rozhodně neplatilo. Šestadvacetiletý gólman dostal důvěru v zápase s Kladnem a splatil jí 22 úspěšnými zákroky, další nulou a Tygři se radovali ze tří bodů.

Třetí zápas v řadě, ve kterém neinkasoval, se odehrál znovu na liberecké půdě. A proti Karlovým Varům se musel rodák z Popradu obrnit i pro prodloužení. To se mu podařilo a bez inkasované branky odkroutil už přes 197 minut. Jasná byla v tu chvíli minimálně jedna věc, historické tabulky Bílých Tygrů mají v tomto ohledu nového krále.

Statistice neprůstřelnosti do té doby vládl Tomáš Vošvrda, který severní Čechy opustil letos v létě. Tomu se podařilo držet protivníky zkrátka 151 minut a 50 vteřin na přelomu listopadu a prosince 2010. Že byste na špici čekali spíše Milana Hniličku? Pak vězte, že olympijský vítěz z Nagana vydržel neprůstřelný po 146 minut a 33 vteřin v sezoně 2006/07. Nyní mu patří třetí místo.

Pozornost výkonům slovenského gólmana v libereckých službách pochopitelně věnovala většina sportovních médii. „Snažím se na to nemyslet, abych se z toho nezbláznil. Nechci si takových věcí vůbec všímat, takže to ani neřeším. Mám občas i pocit, že mi to je nepříjemné,“ odpovídal na množící se dotazy novinářů po vynulování Energie.

Moment, který ukončil senzační sérii.

Každá série ale jednou končí. V tomto případě se stal osudným zápas s Pardubicemi. Přišla 29. minuta a Cetkovského dorážka, Melicherčíkova neprůstřelnost padla. Celkem tak nepustil kotouč za svá záda po 224 minut a 20 vteřin. „Konec série bez inkasované branky mě nijak nemrzí, na osobní statistiky si nehraji. Více mě mrzí to, že jsme dnes nedokázali zvítězit a přišli tak o vítěznou sérii,“ potvrdil po zápase svá předešlá slova.

Tento výkon zařadil Marcela Melicherčíka také na třetí místo historických tabulek historických tabulek soutěže, úspěšnější v tomto ohledu byly už jen dvě osobnosti jihočeského hokeje – Roman Turek a Vladimír Hudáček. „Je to hezké, člověka to trochu potěší a hezky se to poslouchá, ale já opravdu svoje statistiky nesleduji a neřeším,“ uzavřel téma skromný strážce liberecké svatyně, jenž se zapsal do liberecké historie hned ve své první sezoně pod Ještědem.

Tygří juniorka prošla fyzickými testy PČR