Marek Kvapil: Dokud nevyhrajeme počtvrté, není hotovo!

Date of publication Author Dominik Jakubec

Hradec Králové - Bílí Tygři si z východu Čech vezou mečbol! Výrazně se o to přičinil Marek Kvapil, který už ve druhé minutě otevřel skóre a pomohl týmu k výhře 2:1. "Chtěli jsme hrát stejně, jako doma. Myslím, že to vyšlo," usmívá se zkušený forvard.

Jak moc vás nakoplo brzké vedení?
Vždy je lepší vyhrávat, než muset dotahovat. Vyplynulo to tak ze situace. Ale my jsme chtěli hrát pořád stejně, jako by to bylo 0:0. Prostě hrát svoji hru. Podle mě jsme hráli pořád stejně.

Popáté v řadě jste dali první gól. Bylo vaším cílem zaskočit soupeře brzkou trefou?
Nevím, s tím jsme přímo do zápasu nešli. My se prostě snažili plnit veškeré pokyny a hrát svou hru. Bylo to až do konce vyrovnané utkání, nedali nám vůbec nic zadarmo, ale nakonec jsme to zvládli. O to víc vás takhle vybojovaná výhra potěší.

S jakými úkoly jste tedy do Hradce jeli?
Chtěli jsme hrát pořád stejně, jako doma. Jednoduše, hodně bruslit, vyhrávat souboje. A co půjde, to nahazovat na branku, snažit se to nějak dostat do branky. No a přesně z toho nakonec oba góly padly.

Nakopla vás k výkonu dvě zvládnutá domácí utkání?
My si celkově věříme. Už ty dva zápasy doma nám potvrdily, že s Hradcem můžeme hrát. Tady jsme prostě pokračovali ve stejném tempu, jako když jsme hráli doma. A vyplatilo se to.

Ale stále není nic hotové...
To rozhodně ne. Ještě nás čeká jeden krok, ten poslední, který bývá ze všech nejtěžší. Naše práce zdaleka nekončí.

Bude teď na vaší straně psychická výhoda?
Asi ano, ale to nic neznamená. Je to play-off. Hradec se rozhodně nevzdá, nepoloží se. Dokud nevyhrajeme čtvrtý zápas, nemá smysl myslet na postup. Pořád není nic hotové.

Gólové gesto Marka Kvapila

Tygří juniorka prošla fyzickými testy PČR