Marek Schwarz: Dost jsem si zachytal. Je to lepší, než kdybych v bráně stál jak voříšek

Date of publication Author Jonáš Majtyka

Pardubice/Liberec - Bílí Tygři zvládli své úvodní přípravné utkání s Pardubicemi na jedničku. Velmi dobrý výkon předvedl v zápase i Marek Schwarz, jenž udržel čisté konto. „Ohromně jsem se těšil. Jsem spokojen, myslím, že jsme podali dobrý výkon,“ zhodnotil liberecký gólman první střetnutí sezóny.

Jaké bylo po letní přípravě poprvé naskočit do zápasu?
Bylo to super, ohromně jsem se na ten duel těšil. Může se trénovat, jak chce, ale zápas je prostě něco jiného. Jsem rád, že jsme vyhráli. Podle mě jsme podali dobrý výkon, makali jsme celé utkání, jsem spokojen.

Ty sis na nedostatek práce rozhodně stěžovat nemohl.
Docela jsem si zachytal. Pro gólmana je to ale lepší, než aby tam stál jak voříšek a čekal, jestli na něj přiletí nějaká střela.

Jaký jsi měl celkově pocit z vaší hry?
Je to začátek. Teprve uvidíme, jak to bude vypadat, až začne extraliga. Takže bych vůbec nepředbíhal.

Naskočil jsi za sestavu plnou mladíků, které většinou neznáš. Jaké to bylo?
Byl jsem s kluky na tréninku, takže jsem je trochu poznal. Samozřejmě mám ovšem ještě spoustu práce s tím, abych se se všemi seznámil. Myslím ale, že bude vše v pořádku.

Udržel jsi čisté konto. Dalo by se to brát jako vzkaz pro Romana Willa, že to nebude mít jednoduché?
Vůbec ne. Myslím, že Romanova pozice je jasná, o tom se vůbec nemusíme bavit.

Bereš to tedy spíš jako zkoušku na blížící se sezónu?
Přesně tak. Počítám s tím, že budu chytat v Benátkách, kde bych měl dostat větší porci zápasů. V Liberci to bude tak, jak to bude.

Ukázal dnešek i tu spolupráci mezi Benátkami a Libercem? Systém byl v podstatě stejný, i když naskočili mladí kluci.
Je to fantastické. Stejně to funguje i v Americe a tak by to mělo být. Můžete si vychovat vlastní hráče a ta investice nebude taková, jako kdyby klub hráče kupoval.

Kombinované mužstvo Tygrů a Benátek porazilo „áčko“ Pardubic. Projevilo se, že jste od června pravidelně na ledě?
Myslím, že určitě. Bylo to hodně znát. Pro nás jen dobře, každé vítězství je cenné a počítá se.

Slavná trojice aneb selská jízda