Ohlasy k zápasu

Marek Schwarz: Led? Trochu jako šmirglpapír, ale je to pro oba týmy stejné

Liberec - Nepovedená druhá třetina! V utkání s Novokuzněckem v ní Bílí Tygři dostali pět osudných branek, které, i podle brankáře Marka Schwarze, určily ráz utkání. Sám Schwarz také uznal, že je ještě spousta prostoru ke zlepšení. „Ještě to nebylo ono,“ pokyvoval po utkání.

Jaká byla konfrontace s ruským hokejem?
Já si myslím, že s výjimkou té druhé třetiny to bylo celkem dobré. Povedl se nám začátek a nevypadalo to zle. Prostě se nám nepovedla prostřední část, z čehož vyplynul ten výsledek.

Překvapili vás Rusové něčím?
Ani ne. Ve druhé třetině hodně přidali, začali bruslit a bylo na nich vidět, že si věří. Bohužel proměnili šance, do kterých se dostali. Ale ničím nás nepřekvapili.

Ty pamatuješ ta předchozí utkání s týmy, které účinkují v KHL. Byl zápas s Novokuzněckem v něčem jiný?
To bych neřekl. Tohle byl takový zápas, který se prostě blbě zamotal. Druhá třetina to zkrátka celé rozbila. Musím ale říct, že ve třetí části jsme zabrali a už už to vypadalo, že bychom mohli vyrovnat. Bohužel jsme neměli potřebné štěstí.

Na první periodu se ti z brány muselo koukat hezky...
To bylo super a musím říct, že se mi i dobře chytalo. Budu se opakovat, ale té druhé třetiny je fakt škoda.

Co se v ní přihodilo?
Oni ty akce sehráli fantasticky. Při prvním gólu měli štěstí, kdy se jim to odrazilo do prázdné. Dál už si to ani moc nepamatuji. Vím jen, že třetí gól jde za mnou. Byl jsem v tu chvíli přehnaně agresivní. Pak už to byly góly do odkryté branky. Škoda.

Marek Schwarz v akci

Byla třetí třetina ze strany Rusů údržba?
Myslím si, že tomu bylo tak. Ale když se k nám dostali do pásma, tak dokázali zahrozit. My jsme tu třetí třetinu hráli dobře, ani toho na mě moc nešlo.

Jak bys zhodnotil svůj výkon? Je to ono, nebo ještě ne?
Určitě ne! Při prvním zápase v Pardubicích jsem měl i trochu kliku a dvakrát mi pomohla tyčka. Ještě je spousta věcí, které je potřeba doladit.

Jak se ti chytalo za velmi mladou obranou?
Sešel se mladý tým. Situace nahoru-dolů tam prostě vždycky budou, s tím počítáme. Musíme to ale zvládnout v hlavách, abychom zůstali silní a bojovali.

Jaké měl zápas tempo?
Bylo to určitě rychlejší než v Pardubicích.

Projevily se vysoké teploty z posledních dnů na kvalitě ledu?
Určitě. S tím se bohužel nedá nic dělat, ale je to pro oba týmy stejné. Nemělo by to zápas nijak ovlivnit.

Co znamená špatný led pro gólmana?
Tam je nejhorší, že se po ledě nemohu pořádně sklouznout. Přirovnal bych to ke smirkovému papíru. Je těžší na tom bruslit a hlavně na přesunech je to hodně znát.

Fotogalerie

Související

Naši partneři

Generální partner
Generální partner