Marek Zachar: Chybějí nám fanoušci, v těžkých chvílích nám dokáží do žil vlít novou krev

Date of publication Author Adéla Růžičková

Liberec – Bílí Tygři odehráli proti Litvínovu velmi vyrovnaný zápas, který skončil až po samostatných nájezdech. Marek Zachar měl v duelu několik šancí, ale nedokázal je proměnit. „Musíme začít u malých věcí a doufat, že se zápas obrátí na naši stranu,“ věří v preciznost dvaadvacetiletý liberecký útočník s číslem 69.

Jak bys zhodnotil utkání proti Litvínovu?
Škoda, že jsme nenašli při nájezdech recept na litvínovského brankáře Godlu. Musíme se z toho poučit, začít u malých věcí a doufat, že se zápas obrátí na naši stranu.

Před zápasem jste měli dva dny volno. Byli jste rádi, že si můžete trochu oddechnout od zápasového maratonu?
Dlouho jsme nehráli, takže jsme rádi, že zase můžeme soupeřit s ostatními týmy. V dvoudenní pauze jsme trochu potrénovali, což je vždy potřeba. Hlavní je, že můžeme opět na led a hrát.

Souboj proti Litvínovu byl velmi těsný a bojovný. Chybí právě v těchto chvílích diváci, kteří by vás podpořili?
Je to tak, těšíme se na fanoušky. Umějí vlít do našich žil novou krev a jejich povzbuzení nám chybí.

Ve druhé třetině Tygři vstřelili branku více než po 90 minutách. Byla to úleva, že jste konečně dokázali dostat puk za brankovou čáru?
Určitě ano. Řekli jsme si, že tam musíme alespoň jeden gól dotlačit, a tak se i stalo. Bohužel jsme nepřidali další.

Je koncovka o psychice?
Nedokážu to říct za celý tým, ale určitá frustrace tam bude. Povzbudíme se na střídačce a v kabině. Každý nový zápas začneme od začátku a snad se koncovka zlepší.

TOP 5 | BŘEZEN | Rychlík v laufu