Martin Bartek: Bojujeme, to nám nemůže nikdo vytknout

Date of publication Author Jan Kousal

L i b e r e c - Bílí Tygři po nevydařeném středečním utkání s Olomoucí znovu vyjeli na led Home Credit areny. Tentokrát hostili Severočeši další moravský klub z Vítkovic. Liberec sice prohrával už 0:2, ale ve třetím dějství se Tygři vzepjali a dokázali utkání poslat do prodloužení, které rozhodl svojí brankou Martin Bartek. Díky své bojovnosti si tak liberečtí hokejisté připsali cenné dva body, o čemž po napínavém střetnutí hovořil právě autor vítězné trefy.

Martine, pokud se nepletu, tak jsi byl dnes nejpilnějším libereckým střelcem. Jak to, že jsi se trefil až v prodloužení?
Těch střel mám za sezonu celkem dost. Musím ale říct, že přesilovky nám opravdu nejdou. Tam jsem udělal hodně bodů minulý rok, ale letos nám to tam chybí. Jestli si dobře pamatuji, tak ta přesilovka byla vloni druhá v lize. Dnes jsme v ní sice dali dva góly, ale pořád to není ono. Je to o tom, co si těch pět hráčů poví, to se musí dodržet. Je těžké se naučit nějaké vzorce, ale co se týče toho gólu, tak už před tím jsem měl šanci, kdy jsem šel na brankáře z boku. Pak už jsem dál nemohl, tak jsem se zaparkoval před bránu. Tam se to pak odrazilo bekovi mezi nohy, já jsem to posunul do strany a potom už jsem to jen hodil na bránu. Jsem rád, že jsem dal konečně gól.

To vypadá, že jste vyslechli skandování kotle na začátku třetí třetiny.
Ani nevím, co křičeli.

Martin Bartek je zatím i letos nejlepším tygřím střelcem

"My chceme Tygry..."
No, tak k tomu se moc vyjadřovat nechci. Nehráli jsme zas až tak zle. Na začátku jsme na ně vlétli, měli jsme šance. Je teď těžké pro nás dávat góly, ale bojujeme. To nám podle mě nemůže nikdo vytknout. Minulý rok byl ten náš hokej jiný, bylo tam možná o trochu víc hokejovosti, ale dělali jsme hrubky v obraně. Sice jsme vloni dokázali soupeře o hodně přehrát, teď se na ty branky nadřeme, ale je to asi to, na co máme, hrát na 3:2 nebo na 2:1. Nemůžeme si dovolit, aby nás soupeři přehrávali.

Není pro tebe dnešní gól trochu úlevou? Přece jen, kanonýr tvého typu není zvyklý takhle dlouho čekat.
Já jsem nečekal dlouho. Dal jsem vítězný gól v Třinci. Sleduji to a je hodně hráčů, kterým se aktuálně nedaří. Já se to snažím odmakat. Například v minulém roce jsem byl touto dobou -8 a teď jsem +7, takže ta statistika plus/minus je úplně někde jinde. Možná, že těch bodů je méně, ale mě chybí ty příspěvky z přesilovek a to je ten rozdíl. Vloni jsem měl o tři branky více, ale to co schází, jsou ty přesilovkové góly. Když na tom zapracujeme, tak věřím, že se posuneme. My u nás v mužstvu celkově nemáme hráče, kteří by patřili do té top desítky v produktivitě. Při tom systému hry, co hrajeme, musíme hrát jako jedno mužstvo.

Do sestavy se vrátili hned čtyři hráči. Bylo to hodně znát?
Tak hlavně ti beci, Petr Gřegořek nebo Lukáš Derner. Neříkám, že chlapci, co tu byli před nimi hráli zle, ale prostě hráči to jinak berou, když je tam obránce, který má něco odehráno. Klobouk dolů před těmi, co tam byli a předvedli, na co měli, ale přece jen tohle je o něčem jiném. Když se Petr dostane do těch přesilovek, tak by to mohlo začít fungovat. Hráč na modré je podle mě nejdůležitější.

Ze dvou posledních zápasů jste vytěžili dva body. Je to optimální?
Není. Máme problémy s mužstvy, které jsou okolo nás. Lépe se nám hraje s týmy jako je třeba Třinec. Oni chtějí hrát hokej, my se jim to snažíme znepříjemňovat a čekáme na své šance. Dnes jsme rádi, že jsme vyhráli. Uvidíme, co pozítří v Pardubicích.

TOP 5 | BŘEZEN | Rychlík v laufu