Martin Bartek: Rozhodly využité přesilovky ve třetí třetině

Date of publication Author Tomáš Dolejš

L i b e r e c - Bílí Tygři opět potvrdili formu proti týmům z horních pater tabulky. Tentokrát jim stanula v cestě pražská Sparta a liberečtí hokejisté se proti vedoucímu týmu vytáhli pěti přesnými zásahy. Soupeř se prosadil pouze dvakrát a tak si Severočeši nechávají doma tři body. Čtyřmi kanadskými body se blýskl útočník Martin Bartek.

Martine, hráli jste bez kapitána Nedvěda, o kterého jste přišli po utkání s Litvínovem. I bez něj jste dokázali nad Spartou poměrně vysoko vyhrát, co bys k tomu řekl?
Chtěli jsme dobře začít. Sparta je nejlepší mužstvo v lize a nám se hned ze začátku povedlo dát dva góly. Ve druhé třetině už nás trochu přehrávali a měli šance, dali na 2:1. Do třetí třetiny jsme šli s tím, že potřebujeme zahustit střed hřiště, aby Sparta nemohla do brejků, což se nám povedlo. Potom už jsme jenom těžili z přesilových her.

Shodneme se na tom, že dva góly v první periodě byly rozhodující?
No, ani bych neřekl. Samozřejmě ty góly byly důležité, ale rozhodlo spíše dobré bránění v druhé třetině a poté využité přesilovky.

Bartek zaznamenal čtyři body a byl vyhlášen hvězdou utkání

Ty jsi zaznamenal čtyři kanadské body za dva góly a dvě asistence...
Když jsme teď hráli v té nově poskládané trojici s Bulíkem a Víškem, tak nám to docela šlo. Honza to tahá dozadu a my s Tomášem se snažíme být aktivní vepředu. Hrálo se nám dobře, ale jak říkám, důležité jsou teď body pro mužstvo před nějakými osobními úspěchy. Nikdo není spokojený s naší pozicí.

Půjde vaše sebevědomí nahoru po výhře nad takhle dobrým týmem?
Určitě ano. Třeba v Litvínově „skončil“ zápas po prvních sedmi minutách. Proti Spartě nám to vyšlo a chceme bodovat i proti Kometě, abychom se v tabulce posunuli.

Chytal Novotný místo jedničky Pöpperleho, překvapilo tě to?
Věděli jsme, že Pöpperle nenastoupí. Ale Novotný chytal dobře, holt některé góly se chytit nedaly.

Je pro vás těžké hrát ve vaší pozici, tedy na hranici play-off a play-out?
Je ještě půlka sezóny před námi. Porážíme týmy jako Třinec, Plzeň nebo Sparta, takže nějaká síla tady bude. Nám chybí to natažení vítězné šňůry. Musíme také zlepšit hru venku, nesmíme mít deset vyloučených jako posledně.