Martin Bartek: Určitě nám to tam v nějakém zápase napadá

Date of publication Author Tomáš Dolejš

L i b e r e c - Sérii třech výher ukončila porážka od Pardubic. Bílí Tygři podlehli Východočechům v úterním duelu poměrem 0:2. V posledních zápasech se velmi zlepšila obrana, ovšem na úkor útoku. O těchto záležitostech hovořil Martin Bartek.

Martine, po třech výhrách přišla prohra. Jak bys utkání s Pardubicemi zhodnotil?
Myslím, že rozhodla naše nevyužitá šance ve druhé třetině. Měli jsme volnou bránu, ale nepovedlo se nám dorazit puk. O chvíli později měli hosté podobnou šanci a skórovat se jim povedlo. Do minuty přidali další gól, pak jen vyhazovali kotouče, kazili hokej a podařilo se jim to uhlídat do konce.

Ty jsi v Pardubicích minulou sezónu působil, jak se ti proti nim hrálo?
Hrálo se mi dobře. Kluky znám, působil jsem tam tři roky. Jen škoda, že nebereme žádné body. Snaha byla, ale teď nám to moc nepadá. Když jsme dostali ty góly, tak se těžko otáčelo.

Důležité je brát body, osobní statistiky nás nezajímají, říká Bartek

Inkasovali jste po dlouhé době, více jak po třech zápasech. Marcel říkal, že mu to je jedno, jak to vnímáš ty?
O reprezentační pauze jsme začali hrát trochu jinak. On chytá dobře, ale určitě bych vyzdvihnul obránce, kteří blokují neskutečné množství střel. To jsem neviděl ještě nikde, kde jsem byl. Třeba Výtisk s Dernerem zblokují čtyři pět gólů v každém utkání. Jak říkám, hrajeme trochu jinak, zodpovědněji dozadu, i když na úkor ofenzívy. Ale doteď nám to nevadilo, když jsme bodovali.

Děsil vás pohled na inkasované góly v tabulce?
To bych ani neřekl. Velkou roli hrálo, že jsme prohrávali vyhrané duely, což by se nemělo stávat. Jediná cesta, která vede, je ta zodpovědnost vzadu a počkat si na šance. Určitě přijde utkání, kdy nám to tam napadá. Důležité je brát body, nějaké osobní statistiky nikoho nezajímají, je jedno kdo dá gól nebo na něj přihraje. A jestli to někoho zajímá, tak by neměl hrát hokej. Musíme být co nejvýše, pak si až můžeme začít sbírat body a góly.

Čím to je, že trochu vázne ofenzíva? V posledních třech domácích duelech jste dali pouze dvě branky.
Nevyužíváme šance. Třeba zápas s Vary, dvě minuty před koncem prázdná branka a nedali jsme. Bohužel se to stává. Lidé možná komentují a kritizují, ale vyhrálo se a to je důležité. Jestli 1:0 nebo 6:5, na tom nezáleží. Pro nás jsou důležité ty body v tabulce. Jak jsem říkal, nezáleží na tom, jestli má někdo asistenci nebo gól.