Ohlasy k zápasu

Martin Čakajík: Nesmíme se nechat zbytečně vylučovat

L i b e r e c - Bílí Tygři se naposledy v základní části letošního ročníku extraligy střetli s Třincem. Ani počtvrté Oceláři na liberecké hokejisty nevyzráli a vezou si domů pouze jeden bod. Tygři si na svém ledě nechávají dva body po vyhraném prodloužení. Zápas okomentoval Martin Čakajík.

Martine, dá se říct že jste zlomili to prokletí v nastaveném čase a dokázali jste uhrát ten bod navíc...
Konečně nám to tam spadlo. Sice trochu štěstně, ale to štěstí nám tenhle rok chybí, tak aspoň něco. Spíše jde o to, že jsme měli udržet ten bod navíc, protože o každý bod se bude hrát a doufám, že tenhle nám nebude chybět.

Mysleli jste na to, že v tom prodloužení se vám nedaří?
Určitě ano. Ale já osobně jsem nad tím nepřemýšlel. Spíše mě mrzel ten poslední gól Třince. V tom prodloužení tam je víc prostoru, takže jsem to tam nahrál a vyšlo to. V tu chvíli mě ani nenapadlo, že máme špatnou bilanci v nastaveném čase. Ale je pravda, že ty prohry v prodloužení, ty ztracené body, teď chybějí.

Teď na Vary ztrácíte pouze pět bodů.
Tak je to o těch vítězstvích. Musíme hrát za tři body. Předtím jsme sice bodovali, ale bod je málo. Když teď budeme sbírat dva tři body, tak se dá dotáhnout na Vary a možná i na Pardubice.

Třinec vás v této sezóně nedokázal porazit v základní hrací době, jak si to vysvětluješ?
Ani nevím. Každý zápas je jiný, v Třinci jsme prohrávali, a oni museli dotahovat. Tady zase vyhrávali my a oni museli dotahovat. Možná nám Třinec takhle sedl, ale oni měli nějaké šance otočit, bylo to vyrovnané. Škoda že jsme to nedotáhli do konce za tři body. Ale je dobře že Třinec nám sedl, chtělo by to takhle na více soupeřů.

Snažíte se regulovat ta vyloučení? Na Slavii jste byli hodně vylučovaní a dostali jste pak góly, to stejné ve Zlíně, a také dnes...
Samozřejmě jsme si k tomu něco řekli, ale bohužel nám to moc nepomohlo. Byli jsme často vylučovaní, ve druhé třetině jsme šli i do třech a to se pak těžko brání. To oslabení je spíše o štěstí, kde se ten puk odrazí nebo neodrazí. Jeden gól vlastně byl, že se to od rozhodčího odrazilo před bránu a oni to tam prošťouchli. Takových věcí se musíme vyvarovat, v každém oslabení můžeme dostat gól. Čím méně jich budeme hrát, tím lépe pro nás.

Martine, díky za rozhovor a ať se daří.

Fotogalerie

Související

Naši partneři

Generální partner
Generální partner