Ohlédnutí za zápasem

Martin Čakajík pod lupou liberecké redakce

L i b e r e c - V souboji s úřadujícím mistrem Tisport extraligy, Třincem, jsme měli pod lupou ofenzivního beka Bílých Tygrů, Martina Čakajíka. Trenčínského rodáka si mohli naši fanoušci vybrat v tradiční facebookové anketě, kde posbíral více hlasů než David Štich a Michal Pavlů.

0:01 - Martin Čakajík na ledě už od úvodního střídání, a to ve dvojici s Janem Výtiskem. První střídání ale zaskočila rychlá ofenziva hostů, která vyústila ve tři střely severomoravského týmu.

2:27 - Martin si připisuje svou jedinou vteřinu při oslabení v pátečním utkání, při následujícím tlaku hostů se mu povedlo vyhodit kotouč do středního pásma.

5:54 - Nepříliš šťastné střídání pro libereckého beka, unikl mu totiž Lukáš Zíb, který po uvolnění otevřel skóre utkání ve prospěch Třince.

13:36 - Další krušné momenty v liberecké třetině, Čakajík ale pěkně zapracoval a zblokoval pas směřující přímo před branku Marka Pince.


S Trončinským patří Čakajík k tahounům libereckých ofenzivních obránců, umí však také pomoci i vzadu.
20:16 - První střídání ve druhém dějství snad lépe dopadnout nemohlo. Čakajík, zakotvený na pravém kruhu, vypálil po pasu Výtiska z první a střela propadla Hamerlíkovi mezi betony a za brankovou čáru.

23:47 - Martin naskakuje poprvé do přesilovky a hned vybízí ke střele Jaroslava Kudrnu, toho ale zastavil Čakajíkův krajan v brance Hamerlík.

27:44 - Ofenzivní bek na ledě zrovna není, ale v naději, že mu to pomůže zvednout vlastní hru, zkouší pohodlnou židli u liberecké střídačky.

37:44 - Poslední střídání Čakajíka v prostřední třetině, ve kterém ukázal libereckému publiku svou tvrdou ránu, která orazítkovala plexisklo za brankou Ocelářů.


46:32 - Martin našel svým pasem Tomáše Vaka, který svou tvrdou střelu poslal díky teči jednoho z třineckých beků do ochranné sítě.

50:22 - Přesilová hra Tygrů, při které Čakajík nejprve hledá na teč Michala Bulíře, po neúspěchu to ale zkouší sám, avšak pálí vedle.

55:37 - Poslední, ale nejdelší střídání Martina v utkání s Třincem. Tygři zkoušeli hrát bez Marka Pince, a tak Čakajík musel zblokovat hned tři pokusy, které hledaly prázdnou branku Tygrů.


Osobní statistiky:

Ice-time celkem:   22:16
Počet střídání:    21
Přesné přihrávky:   15
Nepřesné přihrávky:  6
Střely:        2
Zblokované střely:   3
Hity:         0
Vyhraná vhazování:   0
Prohraná vhazování:  0

Góly: 1 Asistence: 0 Body: 1 +/-: 0 Trestné minuty: 0

Martin Čakajík hodnotí svůj výkon:
„Těžko se mi hodnotí svůj výkon. Prohráli jsme, takže to nebyl dobrý zápas. Sice jsem dal gól, ale důležité jsou body, které dnes nemáme.“

Fotogalerie

Související

Naši partneři

Generální partner
Generální partner