Ohlasy k zápasu

Matouš Bělohorský: Zápas rozhodla disciplína

Liberec - Ve včerejším přípravném utkání mohli diváci poprvé vidět nové tváře v libereckém dresu. Jednou z nich byl i navrátilec do modrobílých barev Matouš Bělohorský, který si připsal svůj první start za A-tým. „Hokejově jsem tu vyrostl, je pro mě čest naskočit za áčko,“ usmíval se po zápase.

Jak hodnotíš první přípravný zápas?
Myslím, že naše hra byla dobrá, měli jsme hodně šancí, ale nedokázali jsme je proměnit. Zápas podle mě rozhodla hlavně naše nedisciplinovanost, vyloučení jsme měli opravdu hodně.

Ty osobně sis odbyl svojí premiéru v A-týmu. Jak sis ji užil?
Jedním slovem paráda. Hrál jsem tady od přípravky, je to pro mě čest dostat šanci v áčku. Navíc je v týmu i dost hráčů, se kterými jsem hokejově vyrůstal.

V minulé sezoně sis vyzkoušel kanadskou juniorskou soutěž QMJHL. Jak bys své působení za mořem popsal?
Kanadská juniorská liga je oproti těm evropským hodně odlišná. Troufnu si tvrdit, že je nejlepší na světě. A to ať se týče herního stylu, tvrdosti, rychlosti nebo třeba práce kustodů. Já jsem byl v té minulé sezóně docela dlouho zraněný, takže i kvůli tomu jsem se nestihl dostat do takové formy, jakou bych si představoval. Ale i přes to ten rok v Kanadě hodnotím kladně

V závěru sezony sis vyzkoušel i MS do 18 let. Jaké máš zážitky z Grand Forks v USA, kde se šampionát konal?
Na mistrovství jsem odehrál dva zápasy. Při střetu u mantinelu jsem si natáhl stehenní sval a kvůli tomu jsem nemohl naskočit do dalších utkání. Řekl bych, že turnaj ukázal, jak jsme oproti zahraniční konkurenci pozadu a musíme se v některých herních činnostech hodně zdokonalit.

Jak vzpomínáš na mládežnická léta v dresu Bílých Tygrů?
Na Liberec mám krásné vzpomínky. Se starším dorostem jsme v roce 2014 vyhráli titul. V tom mistrovském týmu byl třeba Dominik Lakatoš, Honza Ordoš nebo Tomáš Havlín, tedy hráči, kteří dnes hrají v prvním týmu. Je vidět, že se tady s mládeží pracuje velmi dobře.

Co říkáš právě na skladbu hráčského kádru pro tento ročník?
V týmu je veliká kvalita, s tím souvisí i vzájemná konkurence. Já budu rád za každou šanci, kterou v áčku dostanu. Uvidíme, jak se s tím poperu.

Fotogalerie

Související

Naši partneři

Generální partner
Generální partner
×
Dnes v 18:00 | Muži
HC Kometa Brno
Bílí Tygři Liberec