Michal Bárta v úterním klání pod lupou

Date of publication Author Lukáš Šonský

Na přání libereckých příznivců, kteří o volbě hráče hlasovali na oficiálním tygřím Facebooku, se pod lupou redaktorů ocitl v úterní bitvě proti kladenským Rytířům útočník Michal Bárta. Následující článek podrobně mapuje počínání mladého forvarda na ledové ploše. Libereckou osmičku jsme také po skončení duelu krátce vyzpovídali.

Důležité momenty libereckého hráče v zápase

1:08 - Michal Bárta poprvé na ledě. Nastupoval ve třetí formaci s Duškem a Tomášem Urbanem. První kontakt s kotoučem ovšem libereckému hráči nevyšel, nepřesnou přihrávkou zaslal kotouč na zakázané uvolnění.

Michal Bárta je se sedmi brankami nejlepším střelcem Bílých Tygrů.

3:23 - Domácí útočník vypomáhá svým spoluhráčům při oslabení.

8:51 - Bárta posílá svůj tým do vedení v následné přesilovce, když odražený kotouč zaslal za brankářova záda. Liberecký forvard zaznamenal při vstřelené brance své nejkratší střídání v zápase, mezi mantinely byl pouze pět vteřin. Rychlou akci po vhazování v útočné třetině ale zakončil na výbornou.

12:41 - Pravý útočník v další početní převaze Liberce znovu operoval před Cháberou, chytře clonil u brankoviště. Ale kotouč do sítě podruhé neprotlačil.

18:48 - Nejlepší střelec Bílých Tygrů mohl navýšit domácí vedení, v nadějné šanci ale mířil pouze do kladenského brankáře.

22:02 - Ostře sledovaný hokejista naskočil poprvé na led v prostřední třetině až po dvou minutách hry. Ihned si však připsal další střelecký pokus.

25:38 - Bárta ve středním pásmu nezaložil útočnou akci, při souboji u mantinelu ztratil kotouč.

28:20 - Při libereckém oslabení aktivně napadal soupeřovu rozehrávku, Kladnu se nedařilo prodrat před brankáře Pince.

35:07 - Bárta naskočil na led při dvojnásobné přesilovce Bílých Tygrů. Hýřil aktivitou v útočném pásmu, rozdal několik přesných přihrávek. Liberec ovšem nabídnutou výhodu nezužitkoval.

37:11 - Domácí hokejista odjížděl na střídačku, byl však sražen k zemi protihráčem. Nepříjemný střet ale na třiadvacetiletém hokejistovi nezanechal vážnější stopy.

45:04 - V závěrečném dějství krátil liberecký útočník svá střídání, v úvodu třetiny byl na ledě několikrát pouze na půl minuty. Větší šanci si nevytvořil.

47:11 - Liberecká osmička obětavě padla do tvrdé rány kladenského zadáka Drtiny. Bárta se z ledu zvedal těžce, ale utkání bez problému dohrál.

50:49 - Při čtyřminutovém trestu Tomáše Urbana znovu vypomáhal svému družstvu při oslabení, v obranném pásmu aktivně napadal hráče s kotoučem.

58:46 - Michal Bárta naposledy na ledě. Liberec již v závěru za vysokého vedení kontroloval hru.

Michal Bárta hodnotí svůj výkon:
"Dnes jsem se opět gólové prosadil, za což jsem samozřejmě rád. Trošku šťastně se ke mně kotouč odrazil, základem všeho ale bylo vyhrané vhazování Tomáše Urbana. Po střele Kajínka jsem se dostal k puku a naštěstí to tam spadlo. Jsem spokojený."