Aktuální zprávy

Milan Bartovič: Odešla velká jména, ale máme svoji cestu

Liberec - Mezi šestnáctkou převážně mladých hráčů vynikal Milan Bartovič na startu přípravy jako nejzkušenější. Slovenský matador jen sršel energií a velkou chutí do práce. Jak sám přiznal, v areálu Home Credit arény netrpělivě vyhlížel první tréninky už týden po finále.

Jak se jeden z nejzkušenějších hráčů cítí na startu přípravy?
Myslím si, že pauza byla dostatečně dlouhá na to, aby se člověk naladil v hlavě a těšil se. Víme, že příprava je dlouhá a že je potřeba. Jdeme s dobrou náladou zpět do boje.

Spoluhráči říkali, že už jim kabina chyběla. Měl jsi to podobně?
Taky jsem se tu začal motat někde dva týdny po sezóně. Zašel jsem na stadion a do posilovny připravovat se individuálně. Kdo je naučený makat každý den, tak ho tělo začne bolet možná víc, když nedělá nic.

Kvůli několika odchodům možná stoupne tvoje úloha. Vnímáš to tak?
Odešlo víc starších hráčů a úlohy v týmu se asi trochu změní. Jsem na to připravený a nemám s tím vůbec žádný problém. Už mám za sebou nějakých osmnáct let profihokeje.

Kluci si dělají legraci, že máte věkový průměr dvacet let...
Jasné. Jak povídal Filip, Liberec se chce ubírat touto cestou – vychovávat mladé hráče pro NHL nebo reprezentaci. To je cesta, která je ve světě moderní.Je to nejmladší tým, ve kterém jsi za poslední dobu hrál?
Nějaké jádro zkušenějších hráčů tu přece jen zůstalo. Někteří mladší kluci už tu působili minulý rok. Jsou to kvalitní hokejisté. Není potřeba je brát nějak speciálně. Takový Dominik Lakatoš šanci dostal a chopil se jí výborně. Vůbec bych se toho nebál a nepřemýšlel nad tím věkovým průměrem.

Jak po těch odchodech vidíš šance libereckého týmu?
Odešla velká jména, ale máme svoji cestu. Mladí mají šanci se ukázat a vůbec bych neměl strach z toho, že jsme nějak oslabení. Víme, co nás minulý rok táhlo – kolektivní duch a síla naší party. Je třeba se tímto směrem ubírat dále.

Odešli i kluci ze Slovenska. Bude se ti stýskat?
S Brankem jsem dokonce hokejově vyrůstal odmala. Je jasné, že odešli velcí kamarádi, ale to prakticky hokej přináší. Někdo přijde, další jde pryč.

Myslíš, že ztráta těchto osobností bude oslabením pro celou soutěž?
Kluci dělali lize dobré jméno. Mají za sebou velkou kariéru. Ale jak říkám, máme novou cestu a je třeba se na ni těšit.

Cítil by ses na roli kapitána?
To je hodně brzké. Vyjasní se až těsně před sezónou.

Sezónu klasicky otevře Liga mistrů. Co říkáš na soupeře?
Myslím, že jsme dostali zajímavé soupeře. Davos a Växjo jsou prakticky nejlepší mužstva ve svých ligách. O Cardiffu nemám úplně přehled, ale určitě taky bude velmi nepříjemný. Máme se na co těšit.

Slovenský expres Milan Bartovič

Související

Naši partneři

Generální partner
Generální partner