Milan Bartovič po dvanácté domácí výhře: Je dobré, že jsme doma silní

Date of publication Author Petr Schultz

L i b e re c – Bílí Tygři porazili Plzeň na svém ledě po téměř třech letech a to i díky dvěma asistencím slovenského útočníka Milana Bartoviče. Prodloužili tak svou domácí šňůru neporazitelnosti už na dvanáct výher. „Jsme doma silní, ale dnes to bylo hrozně těžké,“ okomentoval výhru nad Plzní s respektem autor dvou bodů v zápase.

Milane, dvanáctá domácí výhra v řadě. To se asi krásně poslouchá?
Jasně. Jsme doma silní, ale dnes to bylo hrozně těžké. Plzeň hrála v posledních zápasech skvěle a Adam Svoboda jim chytal dnes opravdu výborně. Měli jsme tam spoustu šancí, ale nedokázali jsme je proměnit. Je to příjemné a pokud chceme být na špici tabulky, tak doma musíme vyhrávat.

Dnes za zraněného kapitána Petra Nedvěda alternoval mladík Michal Bulíř. Jak bys posoudil jeho výkon jako zkušený matador?
Určitě to je pro Buldu těžké nahradit Petra, ale to by bylo těžké asi pro každého hráče. Dnes odehrál ale výborný zápas, dal gól a snad mu forma vydrží i dál.

Už vím, proč Méďa sedí na židličce. Je pohodlná, žertoval po zápase Milan Bartovič

Pojďme k vyrovnávací brance Michala Bulíře. Střílel si s úmyslem to dát na dorážku?
Viděl jsem, že Adam Svoboda hodně vyráží. On je výborný brankář, takže se mu jen těžko dávají branky, pokud před ním nikdo nestojí. Viděl jsem, že Bulda jede do brány, takže jsem to střílel úmyslně po ledě do betonů.

Plzeň se vyznačuje ofenzivním hokejem. Říkali jste si před zápasem, že musíte hrát z obrany?
Věděli jsme, že má nebezpečné hráče jako jsou Straka, Vlasák a Duda. Dávali jsme si hlavně pozor na jejich přesilové hry, i když dnes z toho dali gól. Myslím, že naši obránci zahráli dnes výborný zápas, když dokázali pohlídat jejich nebezpečné hráče. Řekl bych, že jsme dnes podali týmový výkon a dohrávali jsme souboje, což bylo důležité a proto máme dva body.

Bylo vám v zápase někdy nejhůře? Hráli jste totiž pořád stejný systém, i když jste prohrávali.
My jsme rozhodně náš systém nechtěli opustit. Plzeň má výborné brejky, takže když tam budeme jezdit neustále dopředu, tak oni budou mít k dispozici situace 2 na 1 nebo 3 na 2. Chtěli jsme hrát trpělivě a nakonec nám to přineslo ovoce.

Milane, jak to bylo dnes s židličkou na střídačce, na které jinak sedí Petr Nedvěd?
(Smích). Méďa tam chyběl, takže byla volná. Střídačka byla vždycky plná, takže jsem si tam šel sednout. Už vím, proč tam Méďa sedí. Je to docela pohodlná židle a nic vás tam netlačí.

Děkuji za rozhovor.

Tygří juniorka prošla fyzickými testy PČR