Mladší dorostence čeká finálový turnaj v Chomutově

Date of publication Author Martin Zíta

Mladší dorostenci Bílých Tygrů zažili vydařený extraligový ročník a vybojovali si tak účast na závěrečném, finálovém turnaji ELIOD extraligy mladšího dorostu, který se koná v Chomutově. Nadstavbová část sezony jim začíná tuto středu, tedy 27. března.

Závěrečný turnaj v Chomutově začíná, jak již bylo zmíněno, ve středu 27. března a celkem se na něm představí šest výběrů mladšího dorostu. Své zastoupení na turnaji budou mít Zlín, Brno, Třinec, Plzeň, Chomutov a Liberec. Celkem tak na týmy čeká pět zápasů v pěti dnech, kdy se utkají stylem každý s každým.

Liberecká pouť za trofejí odstartuje ve středečních 19 hodin, kdy vyzvou domácí Piráty. Následující den ve stejném čase se jim postaví Ševci ze Zlína, které budou v pátek od 16:30 následovat hráči Komety. O víkendu pak na Tygry čekají souboje s Plzní (sobota 12:00) a konečně i s Třincem (neděle 16:30).

Ambice mají Bílí Tygři vysoké, vždyť v týmu se sešly ročníky 1997 a 1998, které v předchozích dvou letech ovládly soutěž v rámci osmé třídy. „Ambice jsou jen ty nejvyšší. Ročník 97 hraje třetí finálový turnaj v řadě a ročník 98 letos potvrzoval vydařenou loňskou sezonu. Kvalita tedy v týmu je, ne vždy ale vyhraje ten nejkvalitnější, musíme být na pozoru,“ odkryl plány a zároveň pozvedl varovný prst již dříve Jan Šťastný, trenér dorostenců.

Ten bude navíc moci počítat i se službami Pavla Zachy. Ten, přestože je narozen v roce 1997, pravidelně nastupoval v letošní sezoně za juniorku, kde ve 39 zápasech nasbíral 40 bodů. Dokonce se už mihl také v prvoligových Benátkách a také A-týmu Tygrů, se kterými se podíval v rámci European Trophy do Švýcarska. Kompletní sestavu hráčů, kteří vyrazí bojovat do Chomutova naleznete zde.

Tygří juniorka prošla fyzickými testy PČR