Mladý obránce Michal Pavlů je s letošní sezónou spokojen

Date of publication Author Ondřej Flanderka

L i b e r e c - Dvaadvacetiletý obránce Michal Pavlů patří k velkým nadějím libereckého hokeje. Technicky dobře vybavený bek letos odehrál většinu sezóny na farmě v Benátkách, ve které patřil k hlavním oporám zadních řad. Vedle toho stihl ale i pět utkání za Bílé Tygry. V současné době trénuje Michal v Liberci, kde se Benátky připravují. Této příležitosti jsme využili a udělali s nim krátký rozhovor.

Michale, jak hodnotíš právě končící sezónu, ve které ses stal jedním z klíčových beků Benátek a nastoupil jsi i k pěti utkáním za Bílé Tygry?
Určitě jsem se sezónou spokojen, dařilo se nejen mně, ale i celému týmu a to je vždycky důležité. Vliv měl i fakt, že jsem neutrpěl žádné vážnější zranění.

Michal Pavlů: "Se sezónou jsem určitě spokojen."

Extraligu už sis zahrál před dvěma lety za Kladno? Dají se nějak ty starty letos a před tím srovnat?
Myslím si, že to byly pro mne naprosto odlišné zápasy. Před dvěma lety to bylo play-off a já jsem byl ještě mladej a neměl jsem tolik zkušeností s hokejem dospělých. Letos si myslím, že jsem zase o něco zkušenější, doufám, že i na tom ledě je to znát .

Cesta Benátek letos skončila v osmifinále. Je to zklamání, že jste nedosáhli na čtvrtfinále play-off jako před rokem, nebo je hlavní, že se týmu podařilo v klidu se vyhnout play-outu?
Letos byla soutěž daleko víc vyrovnanější než vloni, hrála se spousta kvalitních utkání. Hlavním cílem pro nás bylo vyhnout se play-out, což se povedlo a potom, když už je to play off, tak každý chce postoupit, je to taková odměna za celou sezonu. Letos jsme narazili na silného soupeře - Znojmo, ale myslím si, že jsme rozhodně ostudu neudělali.

V základní části i play-off první ligy jsi nasbíral poměrně hodně bodů, dá se říct, že jsi ofenzivní bek?
Jsem rád, že se mi dařilo se prosazovat, to určitě pomůže každému hráči po psychické stránce a hráč si začne víc věřit.

Bílé Tygry nyní čeká čtvrtfinále s Plzní, jaké si myslíš, že mají šance postoupit přes ni až do semifinále?
Myslím si, že je určitě šance postoupit, určitě na to mají.

Benátky stále trénují, i po vypadnutí. Udržuješ se v kondici i pro případ, že by se třeba někdo zranil v play-off extraligy a ty bys musel zaskočit?
Nejedná se jenom o mne, je tu spousta dalších kluků, kteří v případě zranění nebo marodky mohou naskočit, i proto se musíme udržovat v kondici.

Jaké si dáváš cíle pro příští sezónu a co je vůbec tvým hokejovým snem?
Chtěl bych se prosadit do základního kádru tady v Liberci a odehrát co nejvíce zápasů v extralize, to je nyní můj hlavní cíl, tak uvidíme, jak to bude .

Michale díky za rozhovor.

Tygří juniorka prošla fyzickými testy PČR