Motivace je velká, do baráže nechceme, říká před play-out Tomáš Pospíšil

Date of publication Author Radoslav Vavřina

L i b e r e c - Základní část je za námi a ačkoli nebyla zrovna povedená, dá se na ní najít několik pozitivních věcí. Jednou z nich je příchod útočníka Tomáše Pospíšila, jehož kvalitní hra pomohla Severočechům v mnoha situacích. Proti Vítkovicím si připsal branku díky velice přesné teči, doufejme tedy, že naváže na formu v play-out.

Tomáši, jak bys okomentoval dnešní utkání?
Vítkovice hrály ze zabezpečené obrany, ale jinak nic zvláštního nepředvedly. My jsme se snažili tlačit se do útoku, ale oni to důkladně zavřeli a všechno vyhazovali. Zápas to tedy moc pěkný nebyl a od nás to nebyl dobrý výkon. Moc jsme nebruslili a celý náš herní projev byl vlažný.

Po vašem gólu jste asi cítili velkou šanci na vyrovnání...
Ano, to je jasné, ale hned v dalším střídání jsme dostali gól. To nás srazilo dolů a pak už bylo moc pozdě.

V play-out to bude jen šest zápasů, takže je ve hře málo bodů. Jak je tým na tuto část sezony motivovaný?
Motivace je velká, protože do baráže nechce nikdo. O tom vůbec nemůže být řeč. Máme ztrátu čtyř bodů na Karlovy Vary, což se dá stáhnout. Když je dvakrát porazíme a vše vyhrajeme, tak budeme před nimi. Letos už jsme je překonali čtyřikrát a doufám, že v tom budeme pokračovat. Budeme se snažit vyhrát každý zápas.

Jak padl z tvého pohledu gól, kterým jste snížil vítkovické vedení?
Bylo to nahozeno od modré a já to tečoval mezi nohama, takže to byla taková šťastná trefa.

Co se pak stalo, že jste rychle zase spadli do dvoubrankové ztráty?
Vlastně ani nevím, co se stalo, ten gól jsem sám neviděl. Ta prohra psychiku týmu ale nijak neovlivní, víme, do čeho jdeme a že nás čeká šest velice důležitých zápasů. Nikdo se tu pak nechce plácat další dva měsíce v baráži.

Tomáš, díky za rozhovor, ať se daří!

Slavná trojice aneb selská jízda