Ohlasy k zápasu

Musíme hrát chytře a udržet nervy na uzdě, říká na vyhrocenou sérii Jaroslav Vlach

Liberec - Bílí Tygři zvládli i druhé čtvrtfinálové utkání a v sérii s Hradcem Králové vedou již 2:0 na zápasy. Východočeši se i za stavu 0:3 nevzdávali a zkoušeli mimo jiné přitvrdit hru. Liberečtí se ale nenechali rozhodit. „Dobře jsme se k tomu postavili a nenechali se k ničemu velkému vyprovokovat,“ pochvaloval si dvougólový Jaroslav Vlach.

Připsali jste si druhý bod v sérii. Co bylo klíčem k úspěchu?
Myslím, že jsme hráli celý zápas výborně, měli jsme skvělý pohyb. Pokračovali jsme v tom, co jsme začali v polovině prvního utkání. Skvěle nás také podržel brankář Petr Kváča.

Na ledě z tebe sálá obrovské nasazení. Play-off tě asi hodně baví...
Kvůli play-off hrajeme celou sezónu. Ve vyřazovacích bojích to bez emocí ani nejde. Je to hodně vypjaté a podle mě to tak bude i pokračovat. Musíme hrát chytře a udržet nervy na uzdě.

Bylo složité nervy udržet v posledních deseti minutách? Hradečtí dost přitvrdili a začali i provokovat.
Je pravda, že po našem třetím gólu trochu přiostřili. Věděli, že jim nic jiného nezbývá. My jsme se k tomu ale dobře postavili a nenechali se k ničemu velkému vyprovokovat. Když bylo potřeba, tak jsme se za sebe postavili jako tým. Celé střetnutí hráli bez puku, takže to pro ně asi bylo trochu frustrující. My se budeme snažit pokračovat v naší hře.

Po závěrečné siréně se strhla u střídaček větší potyčka. Jak se to podle tebe seběhlo?
Já jsem to vlastně jen sledoval. Myslím, že tam Mountfieldu trochu vytekly nervy.

K vítězství jsi přispěl i dvěma góly. Jak bys oba své zásahy shrnul?
Při prvním gólu mi Mislav Rosandič skvěle přihrál na pravou stranu. Já se to tam snažil narvat co největší silou a prošlo to. Byl jsem za to rád, protože předtím jsem nevyužil obrovskou šanci. Při druhé brance se mi puk odrazil přímo na hokejku a já hlavně nechtěl trefit tyč jako v první třetině. Naštěstí to tentokrát vyšlo.

První utkání otočila svou produktivitou první formace. Je pro vás pozitivní, že se tentokrát prosadily i další útoky?
Máme to tak celou sezónu a doufám, že to bude pokračovat. Hrajeme hodně týmově a bodují všechny lajny. Pro nás je to jedině dobře.

Závěrečná mela

Fotogalerie

Související

Naši partneři

Generální partner
Generální partner
×
Dnes v 18:00 | Muži
Bílí Tygři Liberec
HC Kometa Brno