Musíme hrát více jako tým a výsledky přijdou, myslí si Martin Čakajík

Date of publication Author Dominik Jakubec

L i b e r e c - Dosud nejproduktivnější liberecký obránce Martin Čakajík se sice v utkání proti brněnské Kometě bodově neprosadil, na ledě však strávil jednoznačně nejdelší dobu a pozorným bráněním se podílel na těsném vítězství. Po závěrečné siréně hodnotil nejen zmíněný zápas, ale také projev týmu v posledních zápasech.

Martine, mohl bys nejprve stručně zhodnotit utkání?
Začátek jsme neměli moc dobrý, Marcel Melicherčík tam chytil asi dvě nebo tři šance. To nás trochu nakoplo a hra se vyrovnala. Velkou roli následně hrál první gól. Po zbytek utkání byla hra vyrovnaná, puk lítal z jedné strany na druhou, ale Marcel všechno pochytal a to se poté hned lépe hraje.

Martin Čakajík strávil proti Kometě na ledě přes 22 minut

Pro obranu je jistě velmi dobrá vizitka, když udržíte čisté konto proti druhému týmu tabulky?
To sice ano, ale ještě tomu chybí další góly. Důležité však je, že jsme získali tři body. Budu se opakovat, ale Marcel byl jednoznačně nejlepším hráčem na ledě. Chytal fantasticky a svým výkonem týmu velmi pomohl.

Jak vás může výsledek 1:0 povzbudit v dalším průběhu extraligy?
Celá soutěž je velice vyrovnaná. Když budeme nadále hrát obětavě a přidá se i trocha štěstí, myslím si, že můžeme tabulkou stoupat nahoru.

V domácím prostředí se vám v poslední době daří, ovšem na venkovních kluzištích to trochu skřípe. Čím si to vysvětlujete?
Je to velice jednoduché. Děláme chyby a dostáváme zbytečné góly. Ten týmový projev není ideální. Někdo zahraje dobře, někdo špatně a odráží se to na celkovém výsledku. Musíme hrát jako tým, odehrát si svůj standard, a výsledky přijdou i venku.

Také vás trápí problémy s produktivitou, v posledních duelech se vám nedaří vstřelit více než dvě branky. Kde lze hledat příčiny takové bilance?
Ono je to často i o štěstí, například proti Kometě to létalo ze všech stran, ale zkrátka se nic neujalo. Jindy to zase do branky napadá téměř samo.

A zaměřujete se například v tréninku ve větší míře na střelbu?
Samozřejmě střelbu trénujeme, tlačíme se více do brány, abychom byli první u odražených puků. A právě to se nám v poslední době příliš nedaří. Při přesilovkách nahazujeme, ale kotouč se k nám nedostane, a když už, nedokážeme ho dotlačit do brány. Musíme do toho jít více hlava nehlava a věřím, že to bude do branky soupeře opět padat.

Martine, děkuji za rozhovor a přeji hodně štěstí v dalších zápasech.

TOP 5 | BŘEZEN | Rychlík v laufu