Musíme hru zjednodušit, chybí nám lehkost, hledá Balaštík příčiny neúspěchů

Date of publication Author Tomáš Dolejš

L i b e r e c - Severočeši opět neuspěli. Natáhli šňůru proher na pět v řadě a znovu vyšli bodově naprázdno. Navíc jim zápas zkomplikoval i fakt, že trenér Čada musel ze zdravotních důvodů skončit. O všech aspektech hovořil po zápase Jaroslav Balaštík.

Bílým Tygrům se opět nepodařilo zvítězit a připsali si pátou porážku v řadě. Atmosféra v mixzóně tak nebyla moc veselá, k hodnocení utkání se dostavil útočník Jaroslav Balaštík. „Bohužel rozhodla jediná branka Zlína. Je to několikátý duel, ve kterém jsme se neprosadili a bez toho prostě nemůžeme vyhrát,“ shrnula nejnovější posila Liberce páteční duel.

Nedaří se nám přesilovky, mrzí Balaštíka

Balaštík narazil na největší problém Severočechů, a to je útočná fáze. V posledních pěti střetnutích zaznamenali Tygři jen čtyři branky, zatímco jich inkasovali dvanáct. Není tedy divu, že body do tabulky nepřibývají. „Je to škoda, měli jsme pětiminutovou přesilovku. To je důvod, proč se nám poslední dobou nedaří: nevyužíváme přesilové hry. Je potřeba je zjednodušit, chybí nám ta lehkost. Musíme puky posílat do brankoviště. Věřím, že jednou se to otočí a bude se nám dařit,“ neztrácí naději nositel šestadevadesátky na trikotu.

Pětiminutový trest náležel bývalému kolegovi Balaštíka, zlínskému gólmanovi Liboru Kašíkovi. S exspoluhráčem se totiž dostal do menší potyčky v brankovišti a ohnal se po něm rukavicí, za což vyfasoval trest ve hře. „Myslím, že to vyplynulo ze hry. Měli jsme přesilovku, puk šel do branky, viděl jsem ho mezi betony Libora. Potřebovali jsme vyrovnat, moc času do konce nebylo, tlak se stupňoval...prostě to tak vyplynulo. Rozhodčí rozdali tresty a hrálo se dál,“ okomentoval liberecký útočník tuto situaci.

„S Liborem se známe. Nemám proti němu žádnou zášť. Já chtěl vyhrát, on taky. Byla to součást hry,“ uvádí Balaštík věci na pravou míru. Vždyť také na východě Moravy hrál přes třináct sezón. „Zápasy proti Zlínu budou vždy výjimečné. Strávil jsem tam spoustu let, většinu mé kariéry. Mám tam stále i dobré kamarády.“ Teď však zkušený forvard hraje za Liberec. „Chtěli jsme zvítězit, bohužel se to nepodařilo,“ mrzelo ho po zápase.

Hráče libereckého klubu v den zápasu také zasáhla zpráva, že trenér Rostislav Čada je proti Zlínu nepovede. „Byla to pro nás novinka. Pan Čada měl zdravotní problémy, které mu nedovolily odkoučovat zápas. Chtěli jsme ho vyhrát pro něj, což se bohužel nepodařilo. Důležité je, aby se brzy uzdravil,“ přeje mu Balaštík. „Po zápase jsme se dozvěděli, že trenér končí. Bohužel,“ zakončuje smutně.

TOP 5 | BŘEZEN | Rychlík v laufu