Musíme přidat na agresivitě a vůli, míní Jiří Moravec

Date of publication Author Martin Zíta

L i b e r e c - Mezi novináře zavítal po zápase s Kometou také domácí obránce Jiří Moravec. Ten se v prosinci vrátil po dvouměsíčním zranění a zatím absolvoval tři zápasy. "Stále to ale není stoprocentní. Ty dva měsíce jsou znát," říká sám. Samozřejmě nehovořil jen o svém stavu.

Jirko, v poslední době se Tygrům příliš nedaří, lze to označit jako krizi?

Těžko říct, ale z posledních sedmi zápasů jsme asi šest prohráli. Zdá se, že nás i opustilo štěstí, takže se musíme semknout a překonat to.

Mysliš tedy, že je to hlavně o štěstí?

To určitě ne. Je to o tom, že zkrátka nedodržujeme to, co jsme dodržovali na začátku základní části. Také nám chybí takováta vůle a zarputilost. Od toho se odvíjí i to, že se nám v poslední době nedaří příliš střelecky.

Stálý inventář liberecké kabiny se v prosinci vrátil po dvou měsících bez hokeje.

Co bys viděl jako rozhodující moment zápasu s Brnem, lze za něj označit branku na 1:2?

Neřekl bych, že tam byl přímo jeden výrazný okamžik, který by zápas ovlivnil. Spíš se to složilo z celého zápasu, kdy se načítali různé maličkosti. Dnes se nám zápas prostě nevydařil, to si musíme přiznat.

Můžeš říct na čem jste o reprezentační pauze zejména pracovali?

Tak bylo to hlavně o herním systému, nebudu samozřejmě říkat přímo jakého. Větší agresivitě v napadání soupeře, i ve vlastní třetině.

Kometa se před zápasem nacházela v podobné situaci, když prohrála poslední čtyři zápas. Vnímali jste to nějak?

Já o tom věděl. Věděl jsem, že jsou v krizi a potřebují vyhrát. Škoda, že to padlo zrovna dnes.

Znamená to něco více, že jste prohráli proti týmu, kterému se zrovna také nedaří?

Neznamená, do Vánoc máme ještě jeden zápas, kdy jedeme do Zlína, kde to ale bude také težký zápas. Bude to tam tak o dvou, třech brankách, takže bude důležité, komu se podaří dát jako první prosadit.

Nyní se po zranění vracíš zpět do hry, tak jak se zatím cítíš?

Zatím to není úplně stoprocentní. Sice jsem byl na pár zápasů v Benátkách, ale ty dva měsíce bez ostrých zápasu jsou dost znát.

Děkuji za rozhovor.

TOP 5 | BŘEZEN | Rychlík v laufu