Musíme se držet při zemi, říká po zápase s Tapparou kapitán Petr Nedvěd

Date of publication Author Dominik Jakubec

Liberec – Kapitán Bílých Tygrů se v této sezoně poprvé představil v domácím prostředí. Týmu pomohl brankou a asistencí, rozhodně byl na ledě hodně vidět. Po závěrečné siréně se rozpovídal o zápase, aktuálním kádru Liberce a jeho ambicích v nadcházející sezoně.

Petře, první zápas před domácím publikem a hned jste vstřelil rychlou branku, to je určitě povedený start, že?

To rozhodně ano, ale hlavní je, že jsme vyhráli. Teď jsme prohráli pět zápasů v řadě. Sice nám žádné body nikam neutíkají, protože to ještě není sezona, ale už bylo nutné bodovat. Potřebovali jsme po psychické stránce zabrat, dokázat si, že umíme zvítězit. To se nám naštěstí podařilo, navíc s těžkým soupeřem, takže jsme rádi.

Po většinu zápasu jste měli hru pod kontrolou, ale ten závěr jste si dost zkomplikovali.

To ano, přišlo oslabení, navíc poté ve třech proti pěti, což soupeři velmi pomohlo. Tím vlastně začal celý soupeřův tlak, začali se logicky tlačit více dopředu a byli na koni. To poté vyústilo v tu herní převahu. Naštěstí jsme to udrželi a přidali ještě uklidňující gól do prázdné branky.

V dalším zápase, v nědeli, vás čeká TPS Turku. Už jste o něm zjišťovali nějaké informace?

Zatím vůbec ne. Ale dnes hrají zápas, tuším, že v Pardubicích, takže na neděli se na ně samozřejmě pečlivě připravíme. I to bude jistě velmi těžký zápas.

"Potřebovali jsme po psychické stránce zabrat, dokázat si, že umíme zvítězit."

K týmu jste se připojil později, jak se nyní cítíte?

Zlepšuje se to, musím říct, že už jsem se posledních pár dní začal i na tréninku cítit lépe. I tento zápas, byť to ještě nebylo přesně podle představ, už vypadal mnohem lépe. Už to mělo nějaký obraz. V těch prvních zápasech ve Švédsku to bylo z mého pohledu velmi rozpačité. Na druhou stranu, jsem rád, že už jsem si tyto první dva duely odehrál, protože jsem se konečně pořádně dostal do hry.

Hledá se motivace po minulé zpackané sezoně těžko?

To zase ne, protože byla tak katastrofická, že se motivace k lepším výkonu najde hodně rychle.

Jaký máte z nynějšího týmu pocit?

Kvalita hráčů je tu bezesporu daleko větší. Ale musíme zůstat při zemi. Je potřeba se na to podívat tak, že minulá sezona byla hrozná, ale nemohla to být pouze náhoda. Nemůžeme úplně očekávat, že přijde pár posil a hned budeme zesměšňovat soupeře. Bude za tím stát mnoho práce, jak už jsem říkal, musíme se držet při zemi.

Přesto asi budete s aktuálním kádrem myslet hlavně na vyšší příčky.

No, měli bychom. Já jsem velký optimista, ale na druhou stranu nemá příliš cenu pouštět se do velkých prognóz před sezonou, polemizovat, kde bychom měli být. Primárně na tom nechceme být jako vloni, potřebujeme se držet někde v klidnějších vodách tabulky. Ale nemám úplně přehnané ambice. Máme před sebou mnoho dolaďování. Nezapomeňme, že před dnešním zápasem jsme měli na kontě jenom 5 proher, i když je to jen příprava a se silnými soupeři. To také nemůže být náhoda. Dnešní zápas byl vynikající, ale je tu stále mnoho místa ke zlepšování.

A na závěr, co říkáte na nového mladého spoluhráče, Pavla Zachu?

Je to obrovský talent. A nejen to, on na sobě extrémně pracuje, což ho posouvá úplně jinam, než ostatní hráče. Bude to celé jen na něm, kam ho ta jeho píle a talent dostane. Jeho trénink je zajímavá story, ne každému by asi vyhovovalo, jak řeší s tátou veškeré detaily. V tomto případě to ale evidentně funguje. Ten kluk má před sebou velkou budoucnost, ale je teprve na začátku.

Petře, děkujeme za rozhovor a hodně štěstí v dalších zápasech.

TOP 5 | BŘEZEN | Rychlík v laufu