Musíme se udržet na vlně a nasbírat co nejvíce bodů, hlásí Jiří Moravec po polovině baráže

Date of publication Author Tomáš Dolejš

L i b e r e c - V pátek sehráli liberečtí hokejisté druhé utkání s Mladou Boleslaví v rámci baráže. První neúspěch na tamním stadionu oplatili Bílí Tygři Bruslařům výhrou 4:1. Jeden gól přidal také Jiří Moravec, jenž vítězné klání komentoval.

Bílým Tygrům se nedařila poslední domácí utkání. V nich po velkém boji porazili Olomouc, ale nestačili o jednu branku na Chomutov. Proto je jednoznačná výhra nad Boleslaví klíčová. „Jsme rádi za tři body. Dnešní úspěch byl velmi důležitý po těch minulých neúspěšných domácích zápasech. V nich jsme nehráli dobře, nebodovali jsme,“ řekl po zápase Jiří Moravec.

Poslední vzájemný duel s Bruslaři Severočechům nevyšel. Na stadionu ve středních Čechách prohráli Liberečtí poměrně vysoko 3:7. „Říkali jsme si, že s Boleslaví musíme vyhrávat. Je to prvoligové mužstvo, ačkoliv svou kvalitu mají. Pokud ale chceme zůstat v extralize, tak musíme porážet takové týmy,“ kvituje liberecká devítka.

Tygrům se začalo dařit na venkovním výletu po třech stadionech. V Mladé Boleslavi sice neuspěli, ale další dvě venkovní klání s Chomutovem a Olomoucí přinesla všechny body. „Teď jak jsme byli venku, tak jsme se nakopli. Dnes jsme dali čtyři góly, ubránili jsme mnohá oslabení,“ vyprávěl Moravec. Jaký je tedy klíč k úspěchu? „Určitě rozhodla větší disciplinovanost než v minulých domácích duelech. Hráli jsme dobře do obrany, navíc nás vzadu podržel Vošvec,“ vysvětluje zdar zkušený bek.

Jiří Moravec si navíc utkání zpříjemnil gólem. Těch jako obránce během sezóny moc nenastřílí. „Puk byl v klubku před brankou a já jsem čekal jestli vypadne blíž na modrou, kde jsem stál já. Nakonec to tam přišlo, tak jsem zavřel oči a napálil kotouč do branky,“ popisuje situaci liberecký odchovanec.

Podještědský tým čekají v dohledné době ještě dva domácí zápasy. Hned v neděli s Olomoucí, poté v úterý s Chomutovem. Herní projev Tygrů je dobrý, avšak pořád je na čem pracovat. „Stále jsme často vylučovaní, z čehož mají protihráči výhodu. Ještě bychom potřebovali trochu zlepšit systém obrany,“ upozorňuje na nedostatky třiatřicetiletý obránce. Jaké jsou tedy vyhlídky na druhou polovinu baráže? „Nakoply nás dvě venkovní výhry a teď se musíme udržet na téhle vlně, nasbírat co nejvíce bodů,“ zakončuje Moravec.

TOP 5 | BŘEZEN | Rychlík v laufu