Musíme se vyvarovat výpadků, shodují se Jonák s Vampolou

Date of publication Author Tomáš Dolejš

L i b e r e c - Bílí Tygři za sebou mají druhé přípravné utkání proti Slavii. Pražský soupeř sice v prvním zápase vyhrál těsně 1:0, Liberečtí mu však porážku vrátili, když v Tipsport aréně předvedli kanonádu branky sešívaných. Pomyslné tři body si připsali za vítězství 6:3.

Podle libereckých hráčů k poměrně vysoké výhře částečně napomohla i oslabená sestava Slavie. „Dneska jim sice chyběli hráči, ale i tak jsme podali kvalitní výkon. Ale také nám to ukázalo, že si musíme pohlídat výpadky,“ řekl o zápase mladý útočník a střelec první branky Vít Jonák. Z celkových šesti zářezů Tygrů se na dvou podílel i Petr Vampola: „Slavia přijela sice ve slabším složení, to ale neměnilo nic na tom, že jsme chtěli vyhrát. V první třetině se nám dařilo, ale v té druhé už jsme si trochu mysleli, že to půjde samo,“ mrzí zkušeného forvarda. „Hosté nás dvakrát potrestali, ale pak jsme to dohnali ve třetí třetině,“ je rád Vampola.

Vít Jonák

Podobná slova našel k hodnocení utkání i Jonák: „První třetina byla z naší strany výborná. Druhá část nám však připomněla loňskou sezónu, kdy jsme měli výpadky, naštěstí jsme se v poslední třetině vrátili k naší hře. Musíme se toho vyvarovat, nedaří se nám přesilovky, přijdeme o vedení, to se nesmí stávat,“ nabádá liberecká dvaadvacítka.

Liberec už se na vítěznou vlnu dostal v posledním utkání Ligy mistrů, když porazil v Německu tým z Kolína nad Rýnem. „Už v Německu jsme byli spokojeni, a kdybych dnes nepočítal druhou třetinu, tak to byl stoprocentní výkon. Měli bychom se ale soustředit celých šedesát minut,“ ví Petr Vampola. Také si je vědom blížícího se startu české soutěže: „Do extraligy jsou ještě dva zápasy a ty už musíme zvládnout na sto deset procent, abychom byli připraveni,“ říká útočník s reprezentačními zkušenostmi.

Petr Vampola

Ten chytl střeleckou fazónu, když se dvakrát trefil v Kolíně a stejný počet branek zaznamenal i proti Slavii. „V přípravě to zatím moc nebylo optimální, ale ty poslední dva zápasy mi to tam začalo padat. Je to škoda, že se mi nedařilo i před tím, ale vítězství je samozřejmě důležitější,“ nedává Vampola velkou váhu individuálním statistikám. Další šanci budou mít Tygři v dvojzápase s Košicemi, který je čeká v příštím týdnu.

Tygří juniorka prošla fyzickými testy PČR