Musíme zlepšit přesilovky, viděl příčinu porážky Antonín Dušek

Date of publication Author Martin Zíta

L i b e r e c - Po napínavé bitvě s Brynäsem byli Tygři bohužel smutnějším týmem. Zápas prohráli těsně 1:2 a po zápase zamířil mezi novináře i Antonín Dušek, autor jediné tygří trefy. "Rozhodly přesilovky, alespoň jednu jsme měli využít," říkal.

Tondo, po včerejším zápase jste dnes nastoupili proti soupeři trochu jiného kalibru. Jak bys ty dva zápasy porovnal?
Řekl bych, že dnešní zápas nabídl větší kvalitu než ten včerejší. Z naší strany to nebyl špatný zápas. Včera nám tam góly padaly, dneska bohužel ne. Měli jsme celkem dost přesilovek, jednou i pět na tři, ale nedali jsme. A s jedním gólem se vyhrává těžko.

Brynäs má ve svém středu několik skvělých hráčů jako je například Harju. Dávali jste si na někoho zvláštní pozor?
Ani ne. Já osobně se snažím hrát stejně proti komukoliv. A upřímně, o Švédech ani takový přehled nemám.

Dnes jsi se zapsal do střelecké listiny, jak tvoje branka vznikla?
Šli jsme ve dvou napadat. Já jel na gólmana, který měl kotouč za brankou a pak ho hodit po mantinelu. Na toho obránce, ke kterému se pak dostal puk, vystartoval Michal Bárta a puk se přes něj dostal až ke mně. Já stál sám před bránou a spadlo to tam.

V posledních dvou domácích zápasech se vám přestali dařit přesilové hry. Co se stalo?
Máme během nich celkem dost střel, ale góly nedáváme. Na trénincích se tomu věnujeme, tak snad to zlomíme.

Co tedy dnes rozhodlo?
Asi právě ty přesilovky. Chtělo to alespoň jednu využít, kdy bychom soupeři odskočili třeba na dvě branky. Na druhou stranu jsme jedno pět na tři ubránili, ale i tak jsme ten jeden gól v přesilovce dát měli.

A co si z dnešního zápasu s tak kvalitním soupeřem odnesete?
Určitě tam nějaké poznatky budou. Čeká nás rozebrání zápasu na videu, kde určitě trenéři vypíchnou chyby, které jsme dělali. A snad se z toho do příštího zápasu poučíme.

Díky za rozhovor.

Tygří juniorka prošla fyzickými testy PČR