Myslel jsem na první zápas s Hradcem, přiznává po dalším obratu Ronald Knot

Date of publication Author Jonáš Majtyka

Liberec - Do třetího semifinále vstoupila lépe Sparta, která v polovině utkání vedla o dvě branky. Tygři se však nadechli k dalšímu zvratu, který dokonali v prodloužení. Klíčem k úspěchu byly přesilové hry, v nichž Liberečtí vsítili všechny tři góly. „Početní výhodu na konci třetí třetiny jsme nesehráli úplně ideálně. Naštěstí jsme v prodloužení dostali další šanci,“ oddechl si Ronald Knot.

Vedete nad Spartou 3:0 na zápasy. Jaké jsou nyní pocity?
Když se série přestěhovala k nám do Liberce, tak jsme si říkali, že ten mečbol musíme urvat. To se nám povedlo, takže jsme nadšení. Nyní musíme udělat vše pro to, abychom získali poslední výhru.

Už v první třetině vám rozhodčí odvolal přesilovkovou trefu. Bylo těžké to v tu chvíli překousnout a jít dál?
Byla to škoda, mohli jsme se díky gólu rychle vrátit do hry. Bohužel ho neuznali. Trend je nyní nastavený tak, že i při sebemenším kontaktu s gólmanem branka neplatí, takže byla nejspíš neuznána správně. Já jsem ale záběry neviděl, takže to nemůžu posoudit.

Trenér Patrik Augusta o neuznaném gólu:

„Samozřejmě je to o psychice hráčů. V takových případech vnitřně nějakou křivdu cítíte. Je to ale věc, která v tu chvíli končí a už s ní nikdo nic neudělá. Po první třetině se kluci v hlavách uklidnili a začali jsme pracovat na věcech, které jsme mohli ovlivnit.“

Co stálo za tak těžkým obratem?
Měl jsem v hlavě první střetnutí s Hradcem Králové, v němž jsme také prohrávali. V druhé půlce jsme se ale zlepšili a otočili skóre. Teď jsme i proti Spartě potvrdili, že jsme dost silní na to, abychom zvrátili nepříznivý stav. Když jsme v polovině utkání snížili, tak jsme přidali. Podle mě jsme od té chvíli byli lepším týmem.

Dalším klíčem byly určitě přesilovky...
Chtěli jsme zápas rozhodnout už v početní výhodě na konci třetí třetiny, jenže jsme ji nesehráli úplně ideálně. Naštěstí jsme v prodloužení dostali další šanci. Fantasticky jsme si přesilovkami pomohli, dali jsme v nich všechny tři góly. Jak už jsem ale říkal, od půlky duelu jsme měli navrch a zaslouženě jsme vyhráli.

Když jsi ranou od modré vyrovnal, výborně brankáři clonil Dávid Gríger. Co říkáš na jeho práci v brankovišti?
Dá se říct, že všechny tři branky jdou za ním. Víme, že hodně hraje kolem brány, tak se toho snažíme využívat.

K postupu do finále vám chybí jedna výhra a jak se říká, poslední krok je nejtěžší. Bude to tak i v tomto případě?
Vůbec to nevidím tak, že by bylo hotovo. Vždy si říkáme, že chceme vyhrát zápas, který má přijít, což se nám zatím daří. Stejným systémem se budeme připravovat i na čtvrtou bitvu.

Ronald Knot se raduje společně se střídačkou

Tygří juniorka prošla fyzickými testy PČR