Na Tygry čeká dohrávka se Slavií, budou jejich drápy znovu ostré?

Date of publication Author Martin Zíta

L i b e r e c – Dohrávka jednadvacátého kola Tipsport extraligy čeká v úterý 26. listopadu na Bílé Tygry. Odehraje se na ledě pražské Slavie, která se v posledních zápasech marně snaží najít herní pohodu. Liberečtí jsou naopak po vydařeném nedělním duelu při chuť. Jak vše dopadne, uvidíme od 18:15.

HC Slavia Praha

Pražská Slavia zahájila letošní sezonu na výbornou a pro mnohé se pohybovala překvapivě vysoko. Poprvé pak bodově vyšla na prázdno až v devátém kole. To nebyl na tým bez výrazné hvězdy, až na osamoceného Jaroslava Bednáře, vůbec špatný start.

Dominik Furch opustil branku Slavie jen na 24 minut.

Poté ale přišel postupný pád, který naplno propukl v posledních týdnech. Hlavním důvodem je, že když už něco letošní Slavia dělá, tak to dělá pořádně. Po sérii výher přišla řada neúspěšných zápasů, která byla přerušena, ale nyní je tu znovu. Pražané z posledních sedmi zápasů vydolovali jen tři body za výhru v prodloužení a prohru v nájezdech. Jinak je na jejich kontě pět duelů zcela bez bodu, z toho tři v posledních třech kolech.

Z části celek z hlavního města mohl doplácet na absenci domácích zápasů. Ze zmíněných sedmi klání odehráli Pražané hned pět na cizím hřišti. A na nich se jim opravdu nedaří, ze dvanácti příležitostí naplno bodovali jen třikrát. V tomto ohledu jsou v lize jen čtyři méně úspěšné týmy. V celkové tabulce se pak sešívaní propadli až na sedmou příčku.

Slavia se i letos, podobně jako v minulých letech, musí spoléhat zejména na poctivou týmovou hru. Přesto dva hráči nad ostatní vyčnívají. A sice hvězdný útočník Jaroslav Bednář, který s luxusním náskokem jedenácti kanadských bodů vede interní tabulku produktivity. Pochopitelně by se slušelo více pomoci od jeho ofenzivních parťáků. Druhým významným mužem v červenobílém dresu je gólman Dominik Furch, který v brankovišti chyběl jen čtyřiadvacet minut, a naplno dokazuje, že pochybnosti, které se kolem něj před lety rojily, byly zcela mimo.

Základní informace o soupeři

Rok založení: 1900
Klubové barvy: bílá, červená
Webové stránky: hc-slavia.cz
Stadion: O2 Aréna (17 360 diváků)

Hlavní trenér: Vladimír Růžička
Asistent trenéra: Ondřej Weissmann
Trenér brankářů: Jiří Hájek a František Pomahač

Útočníci

Jaroslav Bednář 25 (12+13)
Lukáš Krenželok 14   (6+8)
Lukáš Žejdl     11  (1+10)

Obránci

Juraj Valach       8 (3+5)
Petr Kadlec        8 (1+7)

Dominik Furch  (1445 minut) 2,41 branky na zápas/úspěšnost 91,34 %
Adam Svoboda     (24 minut) 2,31 branky na zápas/úspěšnost 92,86 %

Posledních pět zápasů

24. kolo: Sparta – Slavia    3:0
23. kolo: Třinec – Slavia    5:2
22. kolo: Plzeň  – Slavia    4:2
20. kolo: Slavia – Zlín      3:4sn
19. kolo: Slavia – Chomutov  5:4pp

Zápas, jak se pod Ještědem odehrál v neděli, potřebovali Bílí Tygři jako sůl. Duel se silnými Vítkovicemi, které na hřištích soupeře patří mezi extraligovou špičku, ovládali od první minuty a svou převahu potvrdili pěti zásahy, zatímco soupeři povolili góly dva.

Petr Nedvěd řídil vítkovickou demolici.

Svěřencům Pavla Hynka se konečně podařilo zkombinovat úspěšnou koncovku s poctivou defenzivou. To se v předchozích zápasech nedařilo, a přestože to v několika případech na bodový přísun stačilo, psychický dopad ze zápasu, kdy se do poslední vteřiny nemusí hráči o body rvát, je zajisté pozitivnější.

V zápase s ostravským celkem na sebe po delší době také výrazným výkonem upozornil kapitán Petr Nedvěd. Ten vlastnoručně obstaral dvě tygří trefy a jednu připravil. Právě zkušený forward vypíchl i jiný důležitý fakt, v zápase se trefili i dva obránci, Čakajík s Dernerem. Již tradičně pak svým dílem přispěl i gólman Melicherčík.

První vzájemný zápas Liberce a Slavie v letošní sezoně se udál v osmém extraligovém kole a došel až do samostatných nájezdů. Ty lépe zvládli domácí Severočeši a byli jedním z mála celků, kterým se podařilo obrat Pražany v úvodu sezony. Jak to dopadne v dohrávce 22. kola? To uvidíme v úterý od 18:15.

Útočníci

Bilance: 18 – 4 – 1 – 7 – 15
Skóre: 119:127
Diváci: 5 141