Na led posledního. Bílí Tygři Tygři chtějí proti Zlínu odčinit první domácí zaváhání

Date of publication Author

L i b e r e c – Po čtyřdenním půstu znovu do boje. Bílé Tygry čeká v pátek pátý venkovní duel sezony. V rámci 11. extraligového kola se od 17:30 představí na ledě Zlína, kde vyhráli dva z posledních tří vzájemných zápasů.

Další slabý vstup do sezony

Odpusťte klišé, ale úsloví "mistrovská kocovina" zkrátka sedí k zlínskému rozpoložení nejlépe. Ševci vybojovali v sezoně 2013/14 titul a od té doby marně hledají ztracenou pohodu: loni jim po hrůzostrašném začátku hrozil boj o udržení, nakonec však vydřeli play off. A letos je to další mizérie, konkrétně pouhých sedm bodů a poslední místo v tabulce.

Připomeňme, že Zlín kvůli technickým problémům s domácí ledovou plochou odehrál dosud jen osm zápasů (například Sparta či Plzeň jich mají na kontě už jedenáct). Vizitka žluto-modrých ale přesto není o mnoho lichotivější – vyhráli jen dvakrát, mají slabý průměr 1,75 vstřelené branky na zápas a doma nezískali ze tří partií ani jeden bod.

Mužstvo postrádá příspěvek veteránů Čajánka a Lešky, kteří dali po sezoně kariéře sbohem. Jindy obávaným kanonýrům zase zvlhl střelný prach: v minulém ročníku nejlepší střelec mužstva Petr Holík se ještě letos netrefil, smůlu neprolomil ani Roman Vlach a velezkušený bek Jiří Marušák je dlouhodobě na marodce. Klubovým statistikám tak zatím vévodí se čtyřmi body (3+1) letní posila z Popradu Tomáš Sýkora.

Tak jak z krize ven? "Začít bodovat i na domácím hřišti," shodují se hráči, kteří si dosud všechny body do tabulky přivezli z kluzišť soupeřů. Družina trenéra Rostislava Vlacha teď chce zahájit restart soubojem s Bílými Tygry, soupeře koneckonců ve dvou posledních vzájemných zápase porazila. Severočeši však ve Zlíně ovládli dvě z posledních tří střetnuti.

To Bílým Tygrům se zatím dýchá o mnoho lépe. Mužstvo předvádí nejlepší hokej za poslední roky, válí v Lize mistrů a střídá se s Plzní na špici extraligové tabulky. První příčka nyní náleží právě Západočechům, Liberec na ní ztrácí dva body.

Jedinou kaňkou je snad první domácí porážka, kterou Severočechům v neděli nečekaně uštědřila Olomouc. Tygři přitom soupeře přestříleli 31:11, ale obětavě bojující protivník získal duel poměrem 1:0 po gólu sedm minut před koncem.

Přesně po týdnu se teď svěřenci kouče Filipa Pešána představí znovu na kluzišti soupeře. Jejich poslední výlet do Pardubic dopadl jasným triumfem 4:1, jinak si v sezoně přivezl z cizích hřišť shodně dvě prohry (Kometa, Mladá Boleslav) a dvě výhry (Pardubice, Plzeň).

Severočeši budou i ve Zlíně spoléhat na příspěvek první formace Řepík – Vampola – Birner, jejíž centr je nejproduktivnějším hráčem mužstva. Brankář Lašák se zase s úspěšností zásahů 91,41% řadí k nejlepším v lize.

Historická bilance v základní části ELH

Bílí Tygři Liberec vs. PSG Zlín
Počet zápasů: 52
Bilance: 23 – 4 – 3 – 2 – 20