Mládežnický hokej

Najman, Rychlovský a Žůrek v nominaci devatenáctky

Liberec - Českou hokejovou reprezentaci do 19 let čeká turnaj v Popradu, kde budou mít Tygři trojnásobné zastoupení. V národním týmu nastoupí útočníci Jakub Rychlovský a Adam Najman a obránce Jakub Žůrek.

Juniorská rezerva se v Popradu na turnaji Summer Hockey Challenge utká s o rok starší konkurencí. Dalšími účastníky totiž kromě české devatenáctky jsou dánská, německá a slovenská dvacítka. Český tým pak sestává především z hráčů, kteří se nevešli do reprezentace do dvaceti let.

Turnaj Summer Hockey Challenge se uskuteční od čtvrtka 1. srpna do soboty 3. srpna. Reprezentanti se sejdou v neděli 28. červenci v Břeclavi, kde se budou do úterý připravovat a ve středu se přesunou do dějiště turnaje, kde je během tří dnů čekají postupně Dánové, Slováci a Němci.

Tygří barvy budou v sestavě hájit sedmnáctiletý obránce Jakub Žůrek, rovněž sedmnáctiletý forvard Jakub Rychlovský a o rok starší Adam Najman. Všichni v minulé sezoně patřili do kádru Benátek nad Jizerou a zahráli si i na mistrovství světa do 18 let.

Nyní budou sbírat zkušenosti také v o rok starší kategorii.

Nominace českého týmu

Brankáři: Jan Škorpík (Sparta Praha), Radek Haas (Ässät Pori, Finsko).

Obránci: David Tureček (Karlovy Vary), Jan Dluhoš, Miroslav Kukla (oba Litoměřice), Radek Procházka (Kadaň), Jakub Žůrek (Liberec), Adam Rutar (Olomouc), Jiří Suhrada (Pelicans Lahti, Finsko).

Útočníci: Jan Grim, David Vitouch (oba Litoměřice), Adam Najman (Liberec), Jan Bambula (Havířov), Jakub Rychlovský (Liberec), Jonáš Peterek (Třinec), Filip Přikryl (Plzeň), Matěj Toman (Prince George Cougars, WHL), Dominik Sklenář (Hradec Králové), Erik Čermák (Peterborough Petes, OHL), Martin Beránek (České Budějovice), Šimon Jelínek (Kladno), Ondřej Pšenička (Waterloo Black Hawks, USHL).

Program Summer Hockey Challenge (Poprad)

Čtvrtek 1. srpna:
14:30 Dánsko "20" – Česko "19"
18:00 Slovensko "20" – Německo "20"

Pátek 2. srpna:
14:30 Německo "20" – Dánsko "20"
18:00 Slovensko "20" – Česko "19"

Sobota 3. srpna:
12:00 Česko "19" – Německo "20"
15:30 Slovensko "20" – Dánsko "20"

Související

Naši partneři

Generální partner
Generální partner
×
Dnes v 17:00 | Muži
HC Oceláři Třinec
Bílí Tygři Liberec
×
Odehrané v 12:30 | U20
Bílí Tygři Liberec
BK Mladá Boleslav