Náš výkon měl hlavu a patu, pochvaluje si Gřegořek

Date of publication Author Tomáš Dolejš

L i b e r e c - Liberečtí Tygři prodloužili domácí vítěznou sérii po výhře nad Mountfieldem. Dobrým výkonem dokázali sestřelit soupeře poměrem 5:2 a nechávají si pod Ještědem další tři důležité body. O utkání hovořil Petr Gřegořek.

Petře, co v utkání s Mountfieldem rozhodlo?
Proměnili jsme šance, nepustili jsme je do velkého tlaku. Navíc nemají k dispozici šest hráčů, což na utkání taky mělo vliv.

Máš za sebou už čtyři zápasy v Tygřím dresu. Jak jsi zatím s výsledky spokojen?
No, dvakrát jsme venku prohráli, posledně jsme ve Vítkovicích dostali pořádný náklep. Nějaká velká spokojenost tedy být nemůže. Domácí utkání jsme oproti tomu zvládli dobře, Chomutov sice přijel odevzdaný, ale porazit Mountfield takovým způsobem, i když nehráli v plné sestavě, tak to je úspěch. Náš výkon už měl hlavu a patu.

Porazit Hradec je úspěch, říká Petr Gřegořek

V čem je podle tebe rozdíl mezi výkony doma a venku?
Je to lehká otázka, ale na ní těžká odpověď. Já si myslím, že venku bychom měli hrát jednodušeji, lépe zezadu. Takový hurá hokej, co hrajeme...třeba ve Vítkovicích, mají široké hřiště a my jdeme do rohů, pak už si nás rozeberou. Chce to zapracovat na středím pásmu a myslím, že už to půjde. Proti Hradci jsme vyhazovali o mantinely a ono to kolikrát i stačí.

Co říkáš na střeleckou formu Martina Barteka?
Určitě má výbornou střelu. Jejich pětka docela šlape, neříkám že udělají každý po padesáti bodech, ale na to, že jsme desátí, tak mají dost bodů.

Jak to teď vypadá s obranou? Chybí Tomáš Voráček...
Jojo, ještě chybí Hunky (Jiří Hunkes), ale ten už brzo nastoupí. Je to na trenérech, jak to poskládají. Teď do Vítkovic jsme jeli bez Čakyho (Martin Čakajík) a nevyšlo to, neříkám ale, že to bude tím. Doma nám to docela klape, takže bychom takhle mohli hrát pořád.

Petře, díky za rozhovor.

TOP 5 | BŘEZEN | Rychlík v laufu