Nedáváme góly, což je rozhodující, objasňuje neúspěchy Vít Jonák

Date of publication Author Tomáš Dolejš

L i b e r e c - V neděli sehráli na svém ledě domácí Bílí Tygři duel s Piráty z Chomutova. Utkání nebylo gólově bohaté, a tak po výsledku 1:1 následovalo prodloužení a následně samostatné nájezdy. V těch byli hosté úspěšnější a odvezli si tak většinu cenných bodů. O utkání hovoří Vít Jonák.

Ačkoliv se Tygři snažili, především v první třetině, úvodní gól přišel z hole Chomutova. První a jediné branky se domácí dočkali až ve druhé třetině při přesilovce pět na tři. Vít Jonák, jeden z libereckých forvardů, o duelu říká: „Myslím si, že to bylo vyrovnané utkání. Ani my, ani Chomutov není v herní pohodě. Snažili jsme se hrát zodpovědně z defenzívy, jako ty poslední zápasy.“

Ani v prodloužení se nerozhodlo, a tak následovaly samostatné zájezdy. „Bohužel na nájezdy byli šikovnější oni, hlavně Michael Frolík, a tak vyhráli.“ smutní Jonák. „Snažíme se bojovat, jako v posledních zápasech, dáváme do toho všechno. Každý hráč si sahá na dno, ale bohužel je to taková křeč, že to tam nepadne.“

Proč se tedy nedaří Tygrům v posledních utkáních? „Nedáváme góly, což je rozhodující.“ konstatuje mladý útočník. Problém byl hlavně v přesilových hrách, třeba proti Spartě. V nedělním utkání se to zlepšilo: „Dneska jsme tedy konečně proměnili přesilovku pět na tři, jinak to je mizérie. Hrajeme z defenzívy, což se daří a obrana je lepší. Teď je ale problém s těmi góly. Doufám, že po přestávce se to zlepší a začne to tam padat.“ dělá ambice pro svůj tým Jonák.

Tygří juniorka prošla fyzickými testy PČR