Nedokázali jsme využít přesilovky a to rozhodlo, říká střelec jediné domácí branky Michal Bulíř

Date of publication Author Dominik Jakubec

Aktuálně nejproduktivnější hráč Bílých Tygrů, Michal Bulíř, se v zápase postaral o jedinou branku svého týmu. Po zápase hovořil o momentálním poklesu střelecké potence Tygrů a o jeho příčinách. Jen těžko zakrýval hořkost, útoku Liberce se totiž v posledních dvou zápasech vůbec nedařilo.

Páteční výsledek měl dle Michala Bulíře jasné příčiny: „Měli jsme spoustu přesilovek, ale ani jednu jedinou jsme nedokázali využít. To nakonec celý zápas rozhodlo. Vůbec nechodíme do brány, což je trestuhodné. Právě to rozhoduje o výsledcích zápasů.“

A co vlastně dělali útočníci Liberce špatně? Na to se hledá odpověď velice obtížně. „Nevím, myslím, že problém byl právě v tom, že nevytváříme pořádný tlak na bránu soupeře. Jako bychom snad neměli chuť jít za gólem. Když beci nastřelují puky na bránu, nikdo z nás nečeká, aby je dorážel. Potápí nás, že nejdeme za volným pukem.“

Michal Bulíř je zatím nejproduktivnějším Tygrem

Po zápase s Brnem se jednalo již o druhý nepovedený zápas Bílých Tygrů v řadě. „Bez gólu, jako v zápase v Brně, se nevyhrává. S jedním vyhrajeme také jen těžko. Musíme hrát produktivně dopředu a ze zajištěné obrany.“ Srovnání se zápasem se Spartou se však Michal Bulíř brání: „Že jsme v zápase se Spartou dali šest branek a teď nic? Každý zápas je bohužel jiný, každý soupeř hraje nějak jinak, Sparta nebo Kladno. Pro nás však musí být jedno, s jakým soupeřem. Ať už je to kdokoliv, když nebudeme využívat přesilovky a nepůjdeme tomu výsledku naproti, nemůže se nám dařit.“

Žádná větší bouře se však v kabině nekoná: „Výkon třeba v první třetině například nebyl špatný, jen jsme nedokázali využívat šance. Trenér nás nabádal, abychom se více tlačili za gólem, ale to se nám dnes vůbec nepovedlo.“

Tygří juniorka prošla fyzickými testy PČR